Велика Британія створює фонд підтримки організацій в Україні, які допомагатимуть людям, які пережили сексуальне насильство під час війни.
Міністерка закордонних справ Елізабет Трасс повідомила, що на підтримку цих організацій Лондон готовий виділити початково 10 млн фунтів (майже 400 млн гривень).
«Те, що ми побачили на вулицях Ірпеня, Бучі, ці сцени ми ніколи не забудемо. Ми побачили різанину, свідчення згвалтувань та сексуального насильства, а також невиборчі вбивства мирного населення. Ми забезпечимо, щоб злочинці були притягнуті до відповідальності за ці варварські злочини», - наголосила міністерка.
WATCH LIVE: @TrussLiz 🇬🇧 and @DmytroKuleba 🇺🇦 give a press conference in Warsaw. https://t.co/1k9bAv3x2s
— Foreign, Commonwealth & Development Office (@FCDOGovUK) April 4, 2022
Уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко звернулася до українок з проханням повідомляти про випадки зґвалтування військовими окупантами, як би не було важко говорити про це.
Куди повідомляти про злочини росіян свідкам та постраждалим: на гарячі лінії 116 111 (насильство щодо дітей); 116 123 (насильство щодо дорослих); лінія 15-47 ; на онлайн-платформу russiancrime.org ; у чат-бот TRIBUNAL.UA.
За три дні з території визволеної Київщини вивезли 410 тіл убитих мирних жителів – чоловіки, жінки, діти. Загиблі від осколків снарядів і куль, випущених окупантами впритул, закатовані, зв’язані по руках, зґвалтовані на очах у батьків і дітей…
Колись затишна маленька Буча перетворилася на другу «Сребреницею», а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, – покарання воєнних злочинців. Але для того, щоб це сталося, потрібно виконати дві умови. Які? Про це розповідає Інна Ведернікова у статті «Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі» в ZN.UA.