Виїзд за кордон: як скористатися сервісом «єЧерга»

Поділитися
Виїзд за кордон: як скористатися сервісом «єЧерга» © Freepik
Зараз цю послугу розширили не тільки на перевізників вантажів.

У кінці минулого року відповідно до постанови Кабміну №1349 в Україні була впроваджена електронна черга для перетину кордону українськими перевізниками, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажу. У липні уряд розширив дію «єЧерги» на автобуси та легкові автівки.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, як працює сервіс та як стати в «єЧергу». Вони нагадали, що спочатку послуга для невантажних траспортних засобів була пілотно впроваджена для автобусів в окремих пунктах пропуску.

Як скористатися сервісом «єЧерга»

  • Зайдіть на сайт та зареєструйтеся на ньому за допомогою електронної пошти.
  • Після успішної реєстрації натисніть кнопку «Стати в чергу».
  • Оберіть міжнародний пункт пропуску, через який планується здійснити перевезення та натисніть кнопку «Продовжити».
  • Заповніть розділ «Дані водія»: прізвище та ім'я, серія та номер закордонного паспорта, адреса електронної пошти, номер телефону. Якщо водіїв є два - заповніть дані про кожного з них окремо. Водії, які перетинають кордон без подання заявки «18-60» через систему “Шлях” (багатодітні батьки, особи, старші за 60 р. тощо) обов'язково проставляють відмітки у відповідній графі.
  • Внесіть дані про транспортний засіб: країна реєстрації; тип та марка транспортного засобу; номер напівпричепа у разі, якщо їдемо з ним. Номер ТЗ підтягується автоматично, якщо водій подавав заявку «18-60» через систему «Шлях».
  • Заповніть дані розділу «Вкажіть задекларований вантаж»: номер митної декларації за формою МД-2 або ATA Carnet. Якщо транспортний засіб їде пустим – можна пропустити цей розділ.
  • еревірте та підтвердіть дані. Якщо орієнтовний час очікування менший за той, який потрібен щоб безпечно добратися до пункту пропуску, рекомендовано на цьому етапі відкласти реєстрацію і завершити її ближче до самого пункту пропуску.
  • Якщо дані вірні і час очікування підходить, натисніть кнопку «Стати в чергу». Користувач може забронювати не більше одного місця у черзі.
  • Після того як користувач став в чергу йому відкривається вікно «Активні черги», де зазначено інформацію про орієнтовний час очікування та перетину кордону

 Час очікування можна продовжити двічі:

  • за необхідності - на 4, 6, 8 або 10 годин;
  • після прибуття в буферну зону та після проходження верифікації Державною службою безпеки на транспорті на таку ж кількість годин.

Навіть під час дії воєнного стану, особи, які мають відповідні документи та відмітку в паспорті, можуть виїхати за кордон на постійне місце проживання. Нагадаємо, які документи потрібні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі