Для полегшення виїзду за кордон людині з обмеженими можливостями та особі, яка її супроводжує, необхідно завчасно підготуватися та зібрати необхідні документи, пишуть Вадим Башта та Сергій Следзь у статті "Виїзд за кордон: розширено права осіб з обмеженими можливостями".
Для виїзду осіб, котрі супроводжують людей з інвалідністю потрібні такі два документи:
- документ, що підтверджує факт інвалідності 1-ї чи 2-ї групи, або, що простіше й швидше, висновок лікарсько-консультаційної комісії при центрі первинної медико-санітарної допомоги;
- підтвердження факту догляду.
Автори зазначають, що одночасно зі зверненням у центр надання адміністративних послуг, варто звернутися з відповідною заявою в обласний центр міграційної служби щодо критичного стану здоров'я особи з інвалідністю чи особи, котра потребує догляду. За такої умови, є велика ймовірність, що закордонний паспорт оформлять значно швидше.
Варто також знайти телефони для консультацій Державної прикордонної служби України.
Перед виїздом не завадить отримати в Інтернеті інформацію, де черга менша на пункті пропуску.
Потрібно також потурбуватися про кошти на картці. Безготівкова гривня цілком згодиться як засіб розрахунку, доки ви не доберетеся до пункту призначення, навіть якщо в поїздці доведеться перетнути низку країн із різною офіційною валютою.
Відтепер громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжують під час виїзду за кордон осіб з інвалідністю та тих, хто потребує постійного догляду, дозволена необмежена кількість перетинів кордону на виїзд з України.