Мобілізація в Україні: зміни в законі щодо супроводу осіб із інвалідністю зменшують ризики зловживань у питаннях виїзду чоловіків за кордон

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мобілізація в Україні: зміни в законі щодо супроводу осіб із інвалідністю зменшують ризики зловживань у питаннях виїзду чоловіків за кордон © Мінінфраструктури України
Для виїзду осіб, котрі супроводжують людей з інвалідністю потрібні два документи.

В Україні продовжує діяти воєнний стан через повномасштабне вторгнення РФ, під час якого чоловіки призовного віку не можуть залишати країну, крім перелічених в законі випадків.

Кабінет Міністрів України 10 вересня постановою №1044 врегулював виїзд за кордон для осіб, котрі супроводжують людей з інвалідністю та осіб з обмеженими можливостями.

Через те, що певні категорії осіб фізично обмежені в самостійній життєдіяльності, часто надати їм допомогу можуть лише чоловіки. Саме цим намагаються скористатися люди, котрі шукають будь-яку можливість для виїзду за межі України під час дії воєнного стану, пишуть Вадим Башта та Сергій Следзь у статті "Виїзд за кордон: розширено права осіб з обмеженими можливостями".

Автори зазначають, що перевірка реального факту догляду стала незрівнянно суворішою, після прийняття урядом відповідної постанови. Фактично, опікунами, що претендують на виїзд для супроводу, залишилися лише ті, хто реально доглядає хворих і частково безпомічних та кому факт догляду потрібен лише для реалізації справжнього захисту прав осіб з інвалідністю та осіб, котрі потребують догляду.

Для виїзду осіб, котрі супроводжують людей з інвалідністю потрібні такі два документи: 

  • документ, що підтверджує факт інвалідності 1-ї чи 2-ї групи, або, що простіше й швидше, висновок лікарсько-консультаційної комісії при центрі первинної медико-санітарної допомоги;
  • підтвердження факту догляду.

Довідки про догляд видаються впродовж п'яти днів після звернення заявника (опікуна) до відповідних владних структур — у районні виконавчі органи влади, сільські та міські ради.

Відтепер громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які супроводжують під час виїзду за кордон осіб з інвалідністю та тих, хто потребує постійного догляду, дозволена необмежена кількість перетинів кордону на виїзд з України.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі