Виїзд за кордон: чи дозволяється він особам з «білим» квитком

Поділитися
Виїзд за кордон: чи дозволяється він особам з «білим» квитком © Мінінфраструктури України
Роз'яснення дав юрист.

Через військову агресію РФ, в Україні оголошена загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Під час воєнного стану діють певні обмеження для військовозобов'язаних. Зокрема, їм не можна виїздити за кордон. Але існують деякі виключення. Керуючий партнер юридичної компанії Winner, адвокат Ігор Ясько розповів виданню Новини.LIVE, чи може виїхати за кордон чоловік, якщо він має «білий» квиток.

«Білий» квиток: що означають категорії у ньому

Ясько пояснив, що умовна назва «білий» об’єднує три різні категорії осіб, які можуть мати різний ступінь придатності:

  • обмежено придатні до військової служби;
  • непридатні до військової служби у мирний час, але обмежено придатні у воєнний час;
  • непридатні до військової служби, зняті з військового обліку.

Адвокат підкреслив, що виїзд за кордон дозволений лише тим особам, які є непридатними до військової служби і знятим з військового обліку.

«Чоловіки з відмітками у військово-обліковому документі «обмежено придатний до військової служби» або «непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час» можливості виїхати за кордон не мають», — сказав експерт.

Які документи потрібні для виїзду за кордон тим, хто знятий з військового обліку

Ясько зауважив, що навіть для повністю непридатних для військової служби однієї лише відмітки про зняття з обліку для перетину кордону недостатньо.

«На сайті ДПСУ зазначено, що така відмітка у військово-обліковому документі не підтверджує ані інвалідності, ані непридатності до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому потрібно отримати ще додаткові документи. Але остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками ДПСУ за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів», — пояснив він.

Серед додаткових документів, які таким особам для перетину кордону також треба мати:

  • висновок військово-лікарської комісії (ВЛК), згідно з яким особу визнано непридатною до військової служби;
  • тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, військовий квиток, у якому має бути зазначено висновок ВЛК про виключення з обліку за станом здоров'я з посиланням на відповідний пункт наказу;
  • довідка до акту огляду, посвідчення, що підтверджує статус особи з інвалідністю, пенсійне посвідчення, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, де вказано групу та причину інвалідності та/або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю.

Раніше ми писали, де можуть служити обмежено придатні чоловіки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі