Виїхали за кордон прикриваючись дітьми-сиротами. Правоохоронці відкрили справу, аби перевірити дані Лубінця

Поділитися
Виїхали за кордон прикриваючись дітьми-сиротами. Правоохоронці відкрили справу, аби перевірити дані Лубінця © Радіо Свобода
За даними омбудсмена, інцидент стався ще 2022 року.

Напередодні  уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що низка родичів столичних посадовців незаконно виїхали з України прикриваючись дітьми-сиротами. За заявою Лубінця з цього приводу правоохоронці відкрили кримінальну справу, повідомила Київська міська прокуратура.

«За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Деснянської окружної прокуратури м. Києва розпочато кримінальне провадження за фактами, викладеними Уповноваженим Верховної Ради з прав людини про незаконний виїзд за кордон осіб у березні 2022 року під приводом супроводу дітей-сиріт під час евакуації до Німеччини», – йдеться у повідомленні. 

Зокрема, правоохоронці перевірятимуть інформацію, що посадовці Служби у справах дітей та сім’ї в Києві, а також столичного Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 організували незаконний виїзд за кордон кількох осіб, зокрема й своїх родичів. За наявними даними, відповідні особи виїхали з країни під виглядом працівників закладів, що супроводжують дітей під час евакуації за кордон.  

Також в рамках розслідування мають перевірити дані, що жоден із тих, хто супроводжував дітей, не повернувся до України. Всім зазначеним у заяві даним мають надати правову оцінку.

Справу відкрили за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення через державний кордон осіб призовного віку за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.  

За даними Лубінця, у березні 2022 року 68 вихованців Центру у супроводі 20 людей вивезли у колишній молодіжний табір німецького міста Вупперталь. Ці вихованці – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які перебувають у складних життєвих обставинах. При цьому в самому Центрі згодом заявили, що до них прибули всього 55 дітей. Представники Офісу омбудсмена не змогли потрапити до закладу нібито через «відсутність на території супроводжувачів від української сторони і те, що діти перебувають виключно між німецькою опікою».

Під час перевірки інформації Офіс омбудсмена з’ясував, що серед супроводжуючих осіб були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, й лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані. Серед них близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1. Серед супроводжуючих також вказані ще чотири людини, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення.

Лубінець додав, що чоловіки, які змогли виїхати за допомогою дітей, звільнилися зі своїх посад, коли опинилися за кордоном. Наразі вони не повернулися в Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі