Родичі київських посадовців використали дітей-сиріт, щоб втекти з України ‒ Лубінець

Поділитися
Родичі київських посадовців використали дітей-сиріт, щоб втекти з України ‒ Лубінець © Омбудсмен Дмитро Лубінець/ Telegram
Він розповів, що подібну схему могли провернути неодноразово.

В Офісі омбудсмена заявили, що низка родичів столичних посадовців незаконно виїхали за кордон, супроводжуючи дітей-сиріт, щоб уникнути мобілізації.

За інформацією омбудсмена Дмитра Лубінця, у цій схемі були задіяні працівники Служби у справах дітей та сім’ї й Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 у Києві.

Він зазначив, що у березні 2022 року 68 вихованців Центру у супроводі 20 людей вивезли у колишній молодіжний табір німецького міста Вупперталь. Ці вихованці – діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Представники Офісу омбудсмена під час відвідин закордонних закладів, у яких знаходяться діти з України, не змогли потрапити у цей табір. Офіційною причиною там назвали "відсутність на території супроводжувачів від української сторони і те, що діти перебувають виключно піж німецькою опікою".

"Як повідомили німецькі супроводжуючі, з початку евакуації було 55 дітей, проте відповідно до наказу директора Центру у Німеччину евакуювали 68. Запитання – а де 13 дітей? Моніторингова група так і не змогла перевірити ці дані через ненадання інформації", ‒ розповів Лубінець.

Із його слів, під час з'ясування обставин виявилося, що Служба й Центр не мають копій чи будь-яких документів щодо умов перебування дітей під опікою в Німеччині.

"Ми виявили, що серед супроводжуючих осіб під час евакуації були люди, які не мають стосунку до цієї сфери, й лише за день до цього стали працівниками закладів, а деякі зовсім ніколи не були працевлаштовані. Найцікавіше: серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1. Серед супроводжуючих також вказані ще чотири людини, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення", ‒ підкреслив омбудсмен.

Лубінець додав, що чоловіки, які змогли виїхати за допомогою дітей, звільнилися зі своїх посад, коли опинилися за кордоном. Наразі вони не повернулися в Україну.

"Цей факт наштовхує на думку, що це була "спланована акція". Тепер ми прискіпливіше перевірятимемо документи щодо закордонних відряджень, оскільки складається враження, що подібні випадки непоодинокі", ‒ повідомив він.

Лубінець додав, що направив до правоохоронців, а також у КМДА і Міністерство соцiальної політики, листи з проханням провести розслідування.

Нагадаємо, Служба безпеки України повідомила, що затримала ексдепутатку Верховної Ради, яка "заробляла" на медичних довідках для ухилянтів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі