Відсутність держполітики в сфері культури призвела до подій в Криму та Донбасі - Уткін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Відсутність держполітики в сфері культури призвела до подій в Криму та Донбасі - Уткін Уткін поскаржився на відсутність підтримки держави у сфері культури
За словами бізнесмена, за 25 років держава не побудувала жодного театру і концертного залу.

Події останніх двох років яскраво демонструють: все те, що сталося з Кримом і Східною Україною, - це гуманітарна катастрофа, яка є наслідком відсутності гуманітарної політики.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив відомий меценат і бізнесмен Євген Уткін.

"Держава не займається культурою. За 25 років не було побудовано жодного театру, концертного залу", - заявив він в інтерв'ю.

"Кілька тижнів тому в ізраїльського посла був прийом для українських діячів культури та мистецтва. Він сказав: наша країна вже 28 років перебуває у стані війни, і найважливіший висновок, який ми зробили, полягає в тому, що наша головна зброя - це культура. І коли дуже часто кажуть, що питання культури сьогодні "не на часі", треба займатися економікою, війною або ще чимось, - із цим важко погодитися", - зазначив Уткін.

"Я хочу сказати про можливості, які ми втрачаємо. На запитання "навіщо ми потрібні Європі?" у мене дуже проста відповідь: тому, що Європі потрібна ця енергія, Європі потрібні таланти. І у ХХІ ст., коли інтелектуальний капітал - це головне, наш "Гогольfest" здатний стати майданчиком №1 у світі у сфері сучасного мистецтва. Наприклад, у 2009-му, коли були можливості й кошти, ми робили в рамках фестивалю проекти, у яких брали участь понад 30 країн. Це був і театр, і музичні групи, і візуальні проекти. "Гогольfest" ми проводили в Москві, Пітері, Пермі. Це наш посол у світі, наша головна зброя, як казав посол Ізраїлю. Це один приклад", - розповів Уткін.

Другим прикладом такої зброї він назвав "Джаз-Коктебель".

"Це не просто таки собі гарний джазовий проект Лілії Млинарич, це ідеологічний фронт. І приклад нашої ідеологічної перемоги, бо Дмитро Кисельов, російський геббельс, теж був партнером Лілі по "Джаз-Коктебелю". І тепер він із партнерами зробив "Джаз-Коктебель" у Коктебелі, в окупованому Криму. Це просто нижче плінтуса захід. Ми робимо свій "Джаз-Коктебель", і на нього приїжджають дуже високого класу світові джазові виконавці з Європи. Для них кримський фестиваль "Джаз-Коктебель" міститься у нас, у Києві. Чому ці проекти не мають жодної державної підтримки? Ну дайте хоч якийсь майданчик безкоштовно!", - заявив бізнесмен.

Також він повідомив, що минулого року кіностудія ім. Довженка за півтора місяці до проведення кінофестивалю Гогольfest оголосила про те, що потрібно заплатити велику суму для оренди приміщення.

"Я не розумію цього примітивізму за принципом "курка-яйце". Бо відсутність культури призводить до того, що наше керівництво - люди примітивні, які живуть сьогоденням (я не кажу про грошовий бік і про те, чому вони живуть сьогоденням), але ж нам і нашим дітям жити в цій країні! І треба розуміти, що, коли ти дав можливість розвитися таким проектам, як "Гогольfest", "Джаз-Коктебель", Jazz in Kiev (цей фестиваль сьогодні, мабуть, входить у топ-10 фестивалів світу), ти зробив важливу справу для країни", - заявив Уткін.

Нагадаємо, раніше у розмові з DT.UA координатор волонтерського проекту "Безкоштовні курси української мови" Анастасія Розлуцька заявила, що якби свого часу на Схід возили більше українських книжок, можливо, не довелося б потім возити туди "броники".

Повне інтерв'ю Оксани Онищенко з Євгеном Уткіним "Перш ніж будувати елітне житло, потрібно створити еліту" читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі