Відродження громад: у Києві відбувся форум reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities

Поділитися
Відродження громад: у Києві відбувся форум reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities © КМДА
На форумі виступили, зокрема, мер Києва, міністр розвитку громад, дипломати і бізнесмени.

У Києві 2 червня відбувся форум під назвою reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities («відроджена Україна - відроджені громади»), який організувала Асоціація міст України

Мета форуму - визначити «архітектуру відродженої України» в усіх сферах життєдіяльності громад, напрацювати подальші механізми співпраці між громадами в Україні та містами світу, їх об’єднання, напрями співробітництва для реалізації програми відновлення України, анонсованої президентом.

Участь у заході взяли, зокрема, представники зарубіжних асоціацій місцевих та регіональних влад, очільники громад України та країн світу, представники дипломатичних місій, міжнародних організацій, народні депутати України, представники органів державної влади, експерти, науковці, медіа - загалом понад 300 осіб.

Під час форуму Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи підписали Декларацію про співпрацю у відновленні України. Від АМУ документ підписав мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Від Конгресу – його президент Леендерт Вербек. Також АМУ підписала Меморандум про співпрацю з Національною спілкою архітекторів України. 

Голова АМУ, міський голова Києва Віталій Кличко під час відкриття форуму сказав: «Наше завдання – здолати російського агресора та вже сьогодні створити стратегію відновлення України, її громад. Стратегію модернізації країни, будівництва нової сучасної інфраструктури, будівництва житла та комерційної нерухомості, відновлення втрачених робочих місць та створення нових».

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов назвав першочергові виклики, які стоять сьогодні перед місцевим самоврядуванням: піклуватися про життя та здоров'я співгромадян, а також внутрішньо переміщених осіб та освіту їхніх дітей; забезпечувати життєдіяльність населених пунктів; підтримувати бізнес в умовах воєнного стану, зокрема створювати умови для релакованого бізнесу та підтримувати експортно-орієнтовані підприємства. Він підкреслив, що для допомоги реалізації цих задач уряд та парламент працюють над фінансуванням видатків в умовах війни; посиленням інституційної спроможності громад; експертною та швидкою оцінкою матеріальних збитків; терміновим відновленням зруйнованих об'єктів; соціальною підтримкою ВПО.

Заступник керівника Офісу президента України, секретар президії Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України Кирило Тимошенко наголосив, що головне завдання сьогодні - створити сильну, сучасну Україну, де інфраструктура кожної громади, міста та селища відповідає найвищому рівню європейської та світової якості життя населення та інклюзивності.

Посол Європейського Союзу, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас зазначив, що Україна зараз веде боротьбу за всю Європу. «Те, як працюють українські муніципалітети  під час війни,  доводить, що рішення щодо реформи децентралізації було візіонерським та далекоглядним. ЄС підтримує Україну, з перших місяців війни відправляють допомогу у всі українські громади. Поєднання європейського та українського партнерства є цінним. Завдяки спільним зусиллям Україна обов'язково відродиться», - цитує дипломата АМУ. 

Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Леендерт Вербек сказав: «Відбудову України справді потрібно починати з місцевих громад, знизу вгору. І я можу лише вітати звернення президента Зеленського до інших міст і регіонів Європи з проханням про підтримку зусиль щодо відновлення».

Генеральний секретар Ради європейських муніципалітетів та регіонів Фабріціо Россі наголосив, що відродження України - це стратегічна мета РЄМР: "Якщо ми об’єднаємося, зможемо продемонструвати силу та можливості місцевого та регіонального рівня, відповідати потребам та очікуванням громадян щодо їхнього майбутнього та будувати стале і світле майбутнє України".

Перша голова Національної комісії зі стандартів української мови Орися Демська звернула увагу на можливості культури у відродженні України: “Ми шукаємо та моделюємо архітектуру відродження, а головною складовою там має бути культура. Наразі зникає межа між культурою та економікою. Малий бізнес є рушієм змін, однак саме культура може бути тим чинником, який об’єднає Україну. Приклад цього ми бачимо в історії -  магдебурські міста України - понад 200 міст-центрів культури у свій час. Зараз у нас є інші центри, наприклад Маріуполь, який може перетворитися на центр формування нашої ідентичності. Потрібно сприймати культуру як частину життя, як наш ресурс та зберегти ці ідеї для майбутнього відновлення України”.

Професорка Києво-Могилянської бізнес-школи, керуюча партнерка Strategic Оксана Щегельська розповіла про економічний вектор відновлення громад та економіку мережевих систем як можливість.

Посол України в Японії Сергій Корсунський відзначив сучасний вплив України на зміну світу. За його словами, делегації та мери багатьох японських міст висловлюють підтримку українським громадам, вони вражені хоробрістю України та вірять у нашу перемогу.

Яким має бути мозковий центр, котрий планує майбутнє України, і яким бути не має, читайте у статті Андрія Вишневського «Повоєнне відновлення України: величні часи вимагають величних дій».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі