Однак місія німецьких військових покищо лишається під питанням через кілька ключових рішень, з якими Берліну потрібно визначитися.
Про це пише сьогодні Süddeutsche Zeitung, нагадуючи, що міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн обговорила відправку німецьких військових в Україну з комітетом з питань оборони так, ніби рішення вже остаточно прийняте.
Воно було обумовлене тим, що Берлін запропонував ОБСЄ свої безпілотники типу LUNA для стеження за виконанням перемир'я в Донбасі і за проблемною ділянкою українсько-російського кордону.
Німецькі безпілотники здатні літати зі швидкістю 90 кілометрів на годину впродовж 8 годин. Однак керувати ними повинні навчені люди з землі. На інструктаж з польотів для української армії знадобилося б забагато часу. Тож міністр оборони Німеччини вирішила, що треба відправити в Україну німецьких солдатів, які вже це добре вміють.
В міністерстві оборони Німеччини порахували, що для моніторингу ситуації на кордоні і в буферній зоні в Донбасі потрібно 200 солдатів. Однак постало питання, чи повинні вони бути озброєними.
Враховуючи ризик бути втягнутими в конфлікт, варто було б дозволити німецьким солдатам носити зброю для самозахисту. Однак ОБСЄ наполягає на тому, що в їхній місії не можуть брати участь озброєні люди. Це один з фундаментальних принципів міжнародної організації.
Тож аби німецькі військові на Сході України мали змогу носити зброю, потрібен також мандат Бундестагу. Але поки рішення відправити військових в Донбас не популярне серед депутатів Німеччини.
Раніше видання Deutsche Welle повідомляло, що Німеччина готова відправити солдатів стежити за перемир'ям в Україні. !zn