Виділені у бюджеті 5,9 млрд грн дозволяють придбати лише 45% від усіх необхідних ліків

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Виділені у бюджеті 5,9 млрд грн дозволяють придбати лише 45% від усіх необхідних ліків © Андрій Товстиженко, DT.UA
За програмою "Доросла онкологія" медикаменти отримують лише на 30% нужденних, а хворих на ВІЛ держава може забезпечити необхідними препаратами лише на 38%.

У бюджеті поточного року сума, виділена на закупівлю ліків, порівняно з 2017-му не збільшилася - 5,9 млрд грн. Ці засоби дозволяють придбати в середньому лише 45% від усіх необхідних медикаментів, і якщо такі програми, як, наприклад, "Дитячий діаліз" фінансуються державою на 100%, то програми для дорослих пацієнтів - лише в межах можливого.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, за програмою "Доросла онкологія" медикаменти отримують лише на 30% нужденних, а хворих на ВІЛ держава може забезпечити необхідними препаратами лише на 38%.

"Якщо б на українському ринку з'явилися генеричні препарати, держава могла б у рази збільшити кількість тих, хто буде забезпечений необхідними ліками, навіть без збільшення державного фінансування. А значить, зберегти життя багатьох людей", - підкреслює автор.

Докладніше про необхідність прийняття закону для зниження вартості медичних препаратів читайте у матеріалі Юлії Самаєвої ""Вічнозелені" патенти VS українські пацієнти. Чому нам необхідна патентна реформа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі