Від того, якою буде гендерна соціалізація — патріархальною, чи демократичною, залежить сценарій розвитку держави - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Від того, якою буде гендерна соціалізація — патріархальною, чи демократичною, залежить сценарій розвитку держави - експерт Україна значною мірою досі патріархальна країна © lisafx / Depositphotos
З огляду на тенденції гендерної педагогіки, Україна далека від демократії.

Гендерна педагогіка має істотний вплив на формування не лише особистості, а й держави. Про це у своїй статті для DT.UA пише Тамара Говорун, професор Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

"Гендерна педагогіка вже давно стала сферою життєдіяльності, на яку випущено й націлено багато гострих стріл, навіть релігійних. Чому саме на неї? Тому що гендер як комплексний індикатор демократичного розвитку країни пронизує всі сфери життєдіяльності людини - статеві ролі в сім'ї, процес навчання, вибір професії, виконання громадянських ролей. Отже, від того, якою буде гендерна соціалізація - традиційною, патріархальною, що диктує певні сценарії підпорядкування "слабкої" статі "сильній", чи демократичною, спрямованою на пошанування особистості, її власного волевиявлення попри нав'язувані стереотипні очікування, залежить сценарій життєдіяльності не лише окремої людини будь-якого віку, а й держави загалом", - вважає автор.

В Україні у навчальних закладах тяжіють до патріархального сценарію розвитку особистості. Як результат, низький гендерний розвиток країни.

"Згідно з глобальним дослідженням Світового економічного форуму, за Індексом ґендерного розриву (The Global Gender Gap Index 2016) Україна в 2016 р. посіла 69 місце серед 144 країн світу. Відомо, що індекс гендерного розвитку країни віддзеркалює об'єктивне положення чоловічого й жіночого її населення у сфері здобування загальної і професійної освіти, економіки, політики, управління бізнесом тощо, який має наближатися, в ідеалі, до статевого співвідношення 50/50 відсотків", - пише автор.

Читайте також: У Кабміні запроваджено посаду уповноваженого з питань гендерної політики

Детальніше про проблеми гендерної педагогіки читайте у статті Тамари Говорун "Гендер на полі гібридної війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі