Від перестановки доданків сума не змінюється: CNN про кадрові зміни у російській армії

Поділитися
Від перестановки доданків сума не змінюється: CNN про кадрові зміни у російській армії © Офіційний сайт Кремля
Путін виріши випробувати Герасимова – якщо він переломить хід війни, це буде виглядати як геніальний хід, якщо він зазнає невдачі, провину скинуть на нього.

У середу Міністерство оборони Росії оголосило про чергове перегрупування командувачів, які ведуть війну в Україні, оскільки зростає критика щодо успіху цієї кампанії. Головним командувачем кампанії став начальник російського Генштабу генерал Валерій Герасимов, а нинішній командувач Сєргєй Суровікін стане одним із трьох його заступників. З погляду бюрократичної ієрархії ця заява навряд чи є потрясінням. Про це пише аналітик Тім Лістер для CNN

«Генералів переміщають, переміщують з фронту в Ставку. Зі штабу на фронт, – заявив у середу в Telegram російський телекоментатор Сєргєй Марков. – Суровікін не покараний і Герасимов не покараний. Це все одна команда. Ну і, звісно, ​​з конкуренцією, яка завжди буває серед найкращих собак».

Але це рішення ставить Герасимова, який понад десять років очолював Генштаб, ближче до безпосереднього керівництва кампанією і до відповідальності за неї. Попри те, що Герасимов був ключовою фігурою в плануванні вторгнення, він був на відстані витягнутої руки, оскільки повідомлялося лише про один візит до командування кампанії в Україні, хоча Міністерство оборони також не підтвердило це.

Марк Галеотті, старший науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних служб, сказав, що «це своєрідне пониження [для Герасимова] або, принаймні, найбільш отруєна з чаш. Тепер це на ньому, і я підозрюю, що у Путіна знову нереалістичні очікування».

Іноді Герасимов тижнями не з'являвся на публіці, його не було помічено на параді до Дня Перемоги в Москві минулого року, що в той час призвело до спекуляцій щодо його посади. Зараз він безпосередньо командує кампанією в Україні і є головним співрозмовником із Сполученими Штатами з таких питань, як «розв’язання конфлікту». Востаннє він спілкувався з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі в листопаді після того, як українська ракета ППО впала в Польщі.

Наразі незрозуміло, чому Міноборони Росії пішло на такий крок. У ньому йдеться про «необхідність організації більш тісної взаємодії між видами і родами Збройних Сил» та підвищення ефективності «управління угрупованнями військ».

Нова структура

У Герасимова будуть три заступники – Сєргєй Суровікін, командувач армією Олєг Салюков і заступник начальника Генштабу генерал-полковник Алєксєй Кім. Нова структура передбачає, що старшинство Герасимова покращить координацію в кампанії, де різні види збройних сил часто здавалися не синхронізованими.

Деякі аналітики вважають, що цей крок також може бути спробою Міністерства посилити контроль над кампанією напередодні кількох критичних місяців, протягом яких залишок резервних сил, мобілізованих восени 2022 року, буде розгорнуто після навчання.

Українські військові заявили, що очікують нового наступу Росії на початку весни. Головний військовий командувач в Україні генерал Валерій Залужний сказав The Economist у грудні: «Вони [російські війська] готові на 100%». Велика атака Росії може відбутися «у лютому, у кращому випадку в березні, а в гіршому – наприкінці січня», сказав він.

Роб Лі з Королівського коледжу Лондона написав у Твіттері, що оголошення в середу «підтверджує позицію Міністерства оборони щодо спостереження за війною… це також може бути частково відповіддю на все більш впливову та публічну роль ПВК Вагнера у війні».

Керівник ПВК Вагнера Євгеній Прігожин був і голосним, і помітним на передовій, оскільки його найманці брали активну участь у штурмі Соледару. Він неодноразово заявляв, що за просування в районі Соледару відповідають виключно його бійці.

Між Прігожиним і міністром оборони Росії Сєргєєм Шойгу була довга історія напруги. Але Прігожин похвалив генерала Суровікіна за впорядковане відведення російських військ у південній Херсонській області, оскільки їхня позиція ставала все менш стійкою.

У листопаді Пригожин заявив у своєму Telegram-каналі: «Генералам щодня доводиться здобувати перемогу за перемогою. З ким можна порівняти Суровікіна? Суровікін чесний і принциповий, йому довіряють в армії».

Деякі коментатори запитують, чи міністерство «не ходить по коду», оскільки не перестає критикувати його керівництво кампанією. За повідомленням державного інформагентства ТАСС, повідомлення в середу сталося після новин про те, що генерал-полковник Алєксандр Лапін, який втратив посаду командувача Центральним військовим округом у жовтні, був призначений начальником Генерального штабу Сухопутних військ.

І Прігожин, і лідер Чечні Рамзан Кадиров критикували Лапіна. 

«Річ не тільки в тому, що Лапін нічого не вартий. А в тому, що його зверху прикривають у Генштабі», – написав Кадиров у своєму Telegram-каналі в жовтні минулого року.

Неможливо уявити, що призначення Герасимова відбулося б без схвалення президента Владіміра Путіна. Якщо Герасимов переломить хід війни, це буде виглядати як геніальний хід. Якщо він зазнає невдачі, провину скинуть на нього.

«Висячи на волосині»

Російський військовий аналітик, який веде блог під псевдонімом «Рибар» і має більше мільйона підписників у Telegram, не очікує, що перестановка буде успішною, припускаючи, що не варто сподіватися на «диво на 11-му місяці спецоперації».

«Сума не змінюється від руху навколо своїх частин», – писав Рибар.

Дара Массікот, старша наукова співробітник Rand Corporation, каже: «Міністерство оборони понижує в посаді свого найкомпетентнішого старшого командира та замінює його некомпетентним. У цій історії є все: внутрішні чвари, боротьба за владу, ревнощі».

Вона каже, що якщо Суровікін не припустився стратегічних промахів, то Шойгу і Герасимов винні в поганому плануванні кампанії. 

«Вони провалили все. Вони підписали секретний план, численні погані припущення, не сказали більшості своїх військ. Це призвело до великих втрат і частково розбитих сил», – написала Массікот у Twitter.

Галеотті каже, що Герасимов «висить на волосині», написавши у Twitter: «Я не думаю, що на меті створити привід для його звільнення, оскільки війна надто важлива, і Путін може звільнити, кого забажає. Але йому потрібна якась перемога, інакше кар'єра закінчиться ганебно».

Герасимову 67 років, і він був призначений Путіним у 2012 році. Він отримав популярність серед західних аналітиків після виступу, про який повідомила російська газета «Военно-промышленный курьер». Він сказав, що використання пропаганди та підривної діяльності означає, що «ідеально процвітаюча держава може за лічені місяці і навіть дні перетворитися на арену запеклого збройного конфлікту, стати жертвою іноземного втручання та зануритися в мережу хаосу, гуманітарної катастрофи та громадянської війни».

Прихід російських «зелених чоловічків» на український півострів Крим навесні 2014 року розглядався як успішний приклад такого підходу, який іноді називають «гібридною війною».

Галеотті каже, що «те, про що говорив Герасимов, було використанням диверсії для підготовки поля бою до втручання, саме того типу операцій, які використовувалися в Україні [у 2014 році]. Порушити ланцюжок командування, розпалити місцеві повстання, глушити комунікації – все це класичні кроки, які навряд чи почалися в Криму».

Але тепер генералу Герасимову доводиться вести справжню війну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі