Верховний суд остаточно відхилив позов про законність призначення Богдана головою ОПУ

Поділитися
Верховний суд остаточно відхилив позов про законність призначення Богдана головою ОПУ Рішення Верховного суду ставить остаточну крапку у цій історії © Радіо Свобода
Таким чином, апеляція на рішення Касаційного адміністративного суду відхилена.

Попередній висновок суддів Касаційного адміністративного суду, який відмовився приймати до розгляду позов про законність призначення особистого юриста Коломойського Андрія Богдана головою Офісу президента, Великою палатою Верховного суду України визнано вірним, апеляцію відхилено, повідомляється на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

"Велика Палата Верховного Суду вважає правильним висновок Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду про відсутність підстав для відкриття провадження у справі про позов особи до президента України Зеленському В. О. про визнання протиправним та скасування Указу президента України", – сказано у рішенні суду.

Раніше суди вже відмовлялися розглядати позови про законність призначення Богдана головою ОПУ, однак позивачі подавали апеляції в інші інстанції. Таким чином, рішення Верховного суду ставить остаточну крапку в цій історії.

Згідно з законом "Про очищення влади", Андрій Богдан не може протягом 10 років працювати на держслужбі з моменту набрання законом чинності (тобто до жовтня 2024 року). Він потрапляє під обмеження, тому що двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова. Однак 21 травня Володимир Зеленський підписав указ про призначення Андрія Богдана главою АП.

У Міністерстві юстиції нагадали, що посада глави АП прямо вказана в законі про очищення влади й запросили у Банкової інформацію про люстраційну перевірку Богдана та його заступників.

У відповідь президент України перейменував Адміністрацію президента на Офіс президента України, таким чином вивівши Богдана з-під дії закону про очищення влади.

Закон про очищення влади набув чинності 16 жовтня 2014 року, він забороняє високопосадовцям часів екс-президента Віктора Януковича, засудженого за держзраду, обіймати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років. У 2014 році до КСУ надійшло два подання від Верховного Суду та одне подання від 47 депутатів щодо конституційності деяких положень закону. Згодом суд об'єднав їх в одне провадження.

КСУ планував приступити до розгляду провадження щодо конституційності закону про люстрацію 14 травня, однак відклав його на невизначений термін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі