Верховна Рада України фактично заборонила органам правопорядку встановлювати певні події або факти (наприклад, вчинення злочину), повідомляти певним особам про підозру у вчиненні ними дій або висувати вже обвинувачення.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Банчук. Автор вказує, що зміни до ст. 132 КПК передбачають, що клопотання слідчих і прокурорів про арешт майна, затримання особи, особисте зобов'язання, заставу, домашній арешт, тримання під вартою тощо повинні подаватися слідчому судді суду, де зареєстрований орган розслідування як юридична особа.
"У цьому випадку депутати "били по НАБУ" з метою паралізувати його роботу внаслідок розгляду всіх клопотань у всіх виробництвах у одному Солом'янському районному суді м. Києва. Але парламентарі заодно потрапили в поліцію, яка розслідує близько 96% всіх кримінальних проваджень в країні, - зазначає експерт. - Адже територіальні підрозділи поліції функціонують лише на рівні обласних центрів. Це означає, що всі слідчі районних відділів та дільниць поліції тепер будуть змушені кожен робочий день їздити в обласний центр за десятки і навіть сотні кілометрів (або проводити там весь свій робочий час), щоб лише подати клопотання слідчому судді. А в цей час в районах нікому буде розслідувати злочини. Також слідчі судді цих судів будуть завалені роботою і не зможуть своєчасно розглядати такі клопотання".
Детальніше про проблеми зі змінами до КПК читайте у статті Олександра Банчука "П'ять причин паралічу держави в розслідуванні злочинів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".