Венедіктова «відзвітувала» про розслідування вбивства Гандзюк: ключові запитання залишились без відповіді

Інфографіка
Поділитися
Венедіктова «відзвітувала» про розслідування вбивства Гандзюк: ключові запитання залишились без відповіді © Жека Карась / Facebook
За цифрами щодо кількості судових засідань та досліджених томів доказів загубилося головне: хто ж замовив Катю Гандзюк?

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у треті роковини смерті громадської активістки Катерини Гандзюк розповіла про перебіг розслідування нападу на неї.

Гандзюк померла 4 листопада 2018 року від важких хімічних опіків, отриманих 31 липня того ж року, – нападники вилили на активістку літр сірчаної кислоти.

Звітуючи перед громадськістю у Facebook, генпрокурорка оперувала великою кількістю цифр, обраних запобіжних заходів і судових вироків. Однак жодним словом не згадала про те, що всіх замовників злочину досі не встановлено, організаторам максимально пом’якшили обвинувачення, а засуджені виконавці невдовзі зможуть вийти на волю.

«Проведено понад 60 судових засідань. Суд допитав чотирьох свідків обвинувачення та дослідив понад 70 томів письмових доказів (…) Обвинувачені в організації та замовленні нападу на неї наразі на лаві підсудних. Колишній голова та помічник депутата Херсонської обласної ради за клопотанням прокурора перебувають під вартою», - пише Венедіктова.

Вироки також отримали п’ятеро виконавців: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Микита Грабчук і їх ватажок Сергій Торбін. Завдяки угоді зі слідством, усі вони отримали від 3 до 6,5 років ув’язнення. Влітку 2021 року з в’язниці звільнився Віктор Горбунов – саме він купував кислоту.

Умовний термін отримав і помічник колишнього народного депутата Ігор Павловський. Під час розслідування його справу перекваліфікували зі співорганізації на приховування злочину. У грудні минулого року він вийшов із СІЗО, клопотання щодо продовження арешту прокуратура не подавала.

На лаві підсудних у СІЗО перебувають імовірні замовник злочину ексголова Херсонської облради Владислав Мангер і співорганізатор Олексій Левін (кримінальний авторитет переховувався від слідства у Болгарії).

Поза увагою слідства залишаються ексголова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв та його колишній заступник Євген Рищук, на яких активісти вказували як на замовників нападу.

«У ході розслідування нападу на Катерину Гандзюк та пов’язаних із ним злочинів повідомлено про підозру 18 особам. До суду скеровано 9 кримінальних проваджень, більшість з яких уже розглянуто судами з винесенням обвинувальних вироків», - підсумувала Венедіктова.

З 2017 року на громадських активістів в Україні було скоєно півсотні нападів. Справи Сергія Стерненка, Віталія Устименка, Катерини Гандзюк, Олега Михайлика та інших стали відомі не лише в Україні, а й далеко за її межами. Ланцюжок бенефеціарів терору проти активістів тягнеться від місцевих замовників, особи яких вже встановлено або ще ні, у високі столичні кабінети.

Сам Левін після затримання у Болгарії стверджував, що зацікавлені особи «рекомендували» йому дотримуватись певної лінії поведінки. Про те, що може перешкодити вбивцям отримати по заслузі, читайте в статті Віктора Трепака «Справа Гандзюк і таємна мережа спілкування підозрюваних» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі