Вчителів хочуть зобов'язати отримувати ліцензію для роботи в школі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Для вирішення ситуації з кадровим забезпеченням загальноосвітньої школи "тільки терапевтичних засобів замало, потрібна радикальна хірургія", вважає директор Українського Центру оцінювання якості освіти.

В Україні необхідно запровадити ліцензування педагогічної діяльності. Таку думку в статті для ZN.UA висловив директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігор Лікарчук.

"Тобто кожен, у кого є вища педагогічна освіта і бажання працювати в будь-якому навчальному закладі, повинен отримати ліцензію", - пояснює він свою ініціативу.

Видачею ліцензій, за його словами, повинні займатися незалежні атестаційні комісії, без будь-якої участі в них чиновництва або керівників навчальних закладів. Отримання ліцензії повинно супроводжуватися складанням фахових екзаменів та випробувальними тренінгами, які дали б підстави для об'єктивного оцінювання придатності тієї або іншої особи до педагогічної діяльності, наявності у неї необхідних знань, умінь і навичок.

Отримання ліцензії потрібно зробити обов'язковою умовою як для випускників вищих навчальних закладів, які не мають педагогічного стажу, так і для тих, хто працює вже не перший рік, важає Лікарчук.

"Для останніх необхідно ввести практику підтвердження ліцензії кожні чотири-п'ять років, скасувавши нинішню атестацію. Якщо ліцензію не підтвердив, про продовження педагогічної діяльності не може бути й мови, незважаючи на будь-які заслуги, звання, нагороди тощо", - каже він.

"Чи можна вибудувати таку систему в Україні? Звичайно, можна. Такі системи успішно працюють у багатьох країнах світу. Було б бажання і політична воля", - резюмує директор УЦОЯО.

Як раніше розповідалоZN.UA, в одному з регіонів України був проведений цікавий експеримент. Вчителям запропонували здати тести із завданнями, які були включені до зовнішнього незалежного оцінювання в 2008-2012 роках. Результати експерименту, в якому брали участь майже 1 тисяча педагогів, шокували: більшість вчителів не змогли пройти тести ЗНО.

Докладніше читайте в статті Ігоря Лікарчука "Вчителів багато, а вчити нікому. Чому?" в найближчому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі