Важливе питання: що робити, якщо ВПО виселяють з гуртожитків навчальних закладів

Поділитися
Важливе питання: що робити, якщо ВПО виселяють з гуртожитків навчальних закладів © Etcetera.media
Це пов’язане з початком навчального року.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Багато з них знайшли тимчасові притулки в гуртожитках та базах відпочинку.

У звʼязку з поверненням навчальних закладів до очної форми навчання, гостро постало питання виселення з гуртожитків внутрішньо переміщених осіб для подальшого поселення студентів. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи правомірне таке виселення і що робити переселенцям.

Відповідно до ст. 9 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» ВПО мають право, в тому числі, на забезпечення органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами приватного права можливості безоплатного тимчасового проживання (за умови оплати особою вартості комунальних послуг) протягом шести місяців з моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено.

Ще минулого року Мінреінтеграції висловило офіційну позицію про те, що виселення внутрішньо переміщених осіб з гуртожитків навчальних закладів без надання альтернативного місця проживання є неприпустимим. Це означає, що виселити ВПО з гуртожитка навчального закладу можна лише запропонувавши їм інше, придатне для проживання, житло.

Так, відповідно до Постанови Кабміну №495 від 29.04.2022 р. фонд житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб формується органами місцевого самоврядування.

Для того, щоб скористатися можливістю тимчасового безоплатного житла, внутрішньо переміщена особа повинна подати заяву про взяття на облік громадян, які потребують житла для тимчасового проживання, до уповноважених органів (відповідної сільської, селищної, міської ради або її уповноважених органів), за місцем реєстрації її як ВПО.

До заяви додаються:

  • копія паспорта громадянина України;
  • копія довідки ВПО та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
  • копії документів, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
  • копія РНОКПП (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України);
  • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні ВПО житлових приміщень із фонду.

Першочерговим правом на забезпечення таким житлом наділені:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з дітьми;
  • вагітні жінки;
  • особи, які втратили працездатність;
  • особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії РФ.

Нагадаємо, як змінився порядок видачі довідки про взяття на облік ВПО. У серпні разом зі зміною Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, також було оновлено і Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік ВПО.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі