Важливе питання: як стати єдиним опікуном дитини

Поділитися
Важливе питання: як стати єдиним опікуном дитини © freepik/prostooleh
Пояснення дала юристка.

Під час війни, яку розпочала Росія, питання опікунства над дітьми стає особливо актуальним. Це пов’язано з тим, що багато дітей, які не досягли повноліття, втрачають своїх рідних батьків у зв’язку із бойовими діями на території України та потребують призначення опікуна або піклувальника.

Юристка Анастасія Григор’єва пояснила, як стати єдиним опікуном для дитини.

Якщо опіка встановлюється над малолітніми дітьми (віком до 14 років), то піклування оформлюється за неповнолітніми дітьми (у віці від 14 до 18 років). Опіка та піклування встановлюється лише щодо тих дітей, які були позбавлені батьківського піклування або стали сиротами.

Для того, щоб оформити опікунство над дитиною потрібно дотримуватися наступного алгоритму дій, а саме:

  • Звернутися до служби у справах дітей за місцем фактичного проживання майбутніх опікунів із письмовою заявою. В заяві слід вказати бажання про оформлення опіки над дитиною.
  • Зібрати необхідний пакет документів, який складається із: документів, що посвідчують особу; РНОКПП; довідки про заробітну плату майбутнього опікуна за останні півроку; свідоцтво про шлюб (якщо особа перебуває в офіційному шлюбі); медичний висновок, що засвідчує поточний стан здоровʼя майбутнього опікуна; довідку про відсутність судимості; документи про право власності на нерухоме майно; документи із яких вбачається фактичне місце проживання майбутнього опікуна; довідку від психіатра та нарколога, які засвідчують відсутність будь-якої залежності в майбутнього опікуна. Повний пакет документів зазвичай розглядається 5 днів.
  • Пройти перевірку умов проживання. Цей етап необхідний для того, щоб перевірити поточні умови для проживання в майбутнього опікуна. За результатами проведення перевірки складається відповідний акт обстеження житлово-побутових умов.
  • Пройти навчання майбутніх опікунів (стосується тих осіб, хто не є близькими родичами дитини). На цьому етапі відбувається проходження відповідних курсів для майбутніх опікунів щодо підготовки дітей-сиріт та тих, хто були позбавлені батьківського піклування у відповідній установі, що визначає орган опіки та піклування.
  • Стати на облік потенційних опікунів. Після перевірки всіх необхідних документів та проходження курсів служба у справах дітей реєструє громадян у журналі обліку потенційних опікунів, а також готує висновок про доцільність встановлення опіки над дитиною.
  • Призначення опікунства над дитиною. Після того як був складений відповідний висновок службою у справах дітей, приймається рішення про призначення опікунства над дитиною протягом одного місяця після того, як відповідний орган опіки та піклування дізнався про необхідність встановлення опіки над дитиною.

Нагадаємо, чи можна оформити опіку над дитиною на чоловіка. В цьому разі мова йде про особу, яка самостійно виховує дитину, тобто без участі матері.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі