Важливе питання: як прийняти спадщину, перебуваючи за кордоном

Поділитися
Важливе питання: як прийняти спадщину, перебуваючи за кордоном © depositphotos/casanowe1
Через війну багато українців виїхали за кордон.

Війна, яку розпочала Росія, змусила багатьох українців виїхати у інші країни. Часто виникають ситуації, коли вони хочуть прийняти спадщину, але все ще знаходяться за межами України.  Фахівці «Право на захист» розповіли, як це зробити.

Спадкоємці не позбавлені можливості реалізувати  свої спадкові права шляхом подання відповідних  заяв про прийняття спадщини поштою, якщо вони проживають за межами України.

Своєчасно надісланою вважається заява, справжність підпису особи на якій засвідчена ( або не засвідчена) нотаріально, що направлена поштовим відправленням до закінчення шестимісячного строку для прийняття спадщини і яка надійшла нотаріусу після закінчення цього строку.

Нотаріус приймає такі заяви, заводить спадкову справу та у випадку надходження заяви, справжність підпису на якій не засвідчено нотаріально, надсилає лист спадкоємцю, в якому пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або особисто прибути до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. У таких випадках конверт підшивається у спадкову справу.

Отже, спадкоємець, який проживає за кордоном повинен написати заяву про прийняття спадщини, засвідчити справжність підпису нотаріально та надіслати її поштою нотаріусу, який знаходиться на території України протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця.

За кордоном нотаріальні дії здійснюють консульські установи або дипломатичні представництва України. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати консулу заяву про прийняття спадщини. Письмова заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто консулу. Справжність підпису на таких заявах має бути нотаріально засвідченою.

Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вони приймається консулом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або прибути особисто до консула.    

Засвідчення справжності підпису не потрібне, якщо спадкоємець особисто з’явився до консула і подав заяву. У цьому разі консул установлює особу спадкоємця і перевіряє справжність його підпису, про що  робить відмітку  на заяві та вказує найменування документа, що посвідчує особу, його номер, дату видачі, найменування установи, яка видала документ, рік народження спадкоємця.

Зважаючи на це, спадкоємець, який перебуває за межами України, може прийняти  спадщину шляхом:

  • звернення до консула України в країні перебування із заявою про прийняття спадщини;
  • або нотаріального засвідчення заяви про прийняття спадщини та надіслання її засобами поштового зв’язку нотаріусу, який перебуває на території України.

Нагадаємо, цього року порядок відкриття і оформлення спадщини дещо змінився. Відповідні закони набрали чинності 30 січня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі