Важливе питання: чи можуть звільнити працівника, який виїхав за кордон

Відео
Поділитися
Важливе питання: чи можуть звільнити працівника, який виїхав за кордон © freepik/freepik
Війна змусила багатьох покинути свої домівки.  

Через повномасштабне вторгнення Росії деякі українці змушені були виїхати в інші країни. Іноді роботодавці звільняють таких працівників.

Юристка Олександра Вергелес пояснила, чи законні такі дії роботодавців. Усе залежить від особливостей працевлаштування кожної конкретної особи.

«Якщо така особа була працевлаштована за цивільними договорами, такими як договір підряду або договір виконання робіт, то жодних трудових прав їй не може бути гарантовано. Якщо ж людина була прийнята на роботу згідно з трудовим законодавством, то її не може бути звільнено. Про це йдеться у роз’ясненнях Державної служби зайнятості», – розповіла вона.

Але в такому випадку заробітна плата виплачуватися не буде, але роботодавець не має права звільняти працівника до закінчення дії воєнного стану.

Як пояснила юристка, роботодавець відмічає в табелі, що така особа не з'являється з поважних причин, а тому підстав для нарахування заробітної плати немає.

Водночас для забезпечення трудового процесу роботодавець може знайти заміну відсутньому працівникові й найняти іншу людину за строковим трудовим договором. На цей час для особи, яка вимушено виїхала за кордон, зберігається її робоче місце. Якщо людина повернеться – вона може знову зайняти своє робоче місце і їй відновлюється заробітна плата.

Нагадаємо, чи може роботодавець призупинити дію трудового договору з працівником, якщо підприємство знаходиться у місті, де немає бойових дій та воно працює.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі