Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), почала публікацію індикатива ціни на електроенергію.
Дані наведені за результатами оперативного моніторингу функціонування ринку, повідомляє пресслужба регулятора на сторінці в Facebook.
За даними НКРЕКУ, середньозважена ціна на ринку двосторонніх договорів на 24 вересня складає 1 621 гривень за МВт год, що на 41% більше, ніж на 1 січня 2021 роки (1 153 гривень).
Цінові індикативи розраховані окремо для кожної з торгових зон відповідно до періоду поставки електричної енергії та дають можливість учасникам ринку використовувати за орієнтир:
- середньозважені та середньоарифметичні ціни на ринку двосторонніх договорів (РДД);
- середньозважені та середньоарифметичні ціни ринку "на добу вперед" (РСВ);
- середньозважений і середньоарифметичний індекс ціни двох сегментів ринку електроенергії — РДД і РСВ.
У 2021 році на РСВ було реалізовано 11%, на ВСР - 2%, а за двосторонніми договорами - 87% від загального обсягу продажу електричної енергії на ринку.
"Ринок двосторонніх договорів є основним сегментом ринку електричної енергії", - йдеться в повідомленні.
У НКРЕКУ відзначили, що учасники ринку повинні самостійно визначати свою торговельну стратегію і на свій розсуд розподіляти обсяги покупки/продажу електричної енергії на відповідних сегментах ринку і вказувати у своїх заявках на торги ціну, виходячи з принципу економічної доцільності (максимальної вигоди).
Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів розглядає можливість знизити тариф на електроенергію для населення на 24 коп./КВт год до 1,44 грн/кВт.год за рахунок відбору у обленерго бюджетів на ремонт електромереж, йдеться в проєкті постанови, розробленому Міністерством енергетики.
Пільговий тариф 1,44 грн/кВт.год буде діяти для всіх категорій споживачів незалежно від рівня доходу і місячного споживання до 30 квітня 2022 року.