Як в Україні будуть формувати тарифи на тепло у новому опалювальному сезоні

Поділитися
Як в Україні будуть формувати тарифи на тепло у новому опалювальному сезоні
В Україні йде підготовка до нового опалювального сезону.

При формуванні тарифів на тепло для населення повинна бути врахована фіксована ціна природного газу, а саме 7 420 грн/тис. м куб.

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявив про це під час наради з головами міськрад і облдержадміністрацій з підготовки до опалювального сезону, повідомляє пресслужба Мінрегіону.

Зараз в кожному регіоні за участю представників теплокомуненерго і глав міст працюють над технічною підготовкою початку опалювального сезону.

У міністерстві нагадали, що повноваження по формуванню тарифів на тепло в новому опалювальному сезоні були передані органам місцевого самоврядування.

Облдержадміністрації повинні сформувати та провести енергетичні штаби за участю представників теплокомуненерго і глав міст на яких розглядається два основних питання:

  • технічна підготовка до запуску опалювального сезону;
  • укладання довгострокових контрактів з НАК "Нафтогаз України".

Міністр розвитку громад і територій своєю чергою підкреслив, що при формуванні тарифів на тепло для населення повинна бути врахована фіксована ціна природного газу - 7 420 грн/тис.м.куб.

У прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки, схваленому Кабміном 31 травня, йдеться про те, що тарифи для населення на гарячу воду і опалення в 2021 році виростуть 33%.

Кабмін очікує зростання тарифів на опалення і гарячу воду в цьому році на третину. Згідно з документом, у 2022 році тарифи виростуть на 6%, в 2023 році - на 5%, в 2024 році - на 5%.

Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення зростуть в 2021 році на 20%, 2022 році - на 11%, в 2023 році - на 5%, в 2024 році - на 5%.

Скріншот з Прогнозу Кабміну економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки
Скріншот з Прогнозу Кабміну економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки

Утримання будинків, споруд та прибудинкових територій подорожчають у 2021 році на 10%, у 2022 році - на 10%, в 2023 році - на 5%, в 2024 році - на 5%.

Раніше газопостачальна компанія "Нафтогаз України" запропонувала своїм клієнтам приєднатися до нового тарифного плану "Комфортний сезон", який введений 9 серпня і передбачає варіант платити за газ рівними частинами щомісяця.

Тарифний план "Комфортний сезон" діє протягом опалювального сезону - сім повних місяців: з 1 жовтня до 30 квітня.

Ціна на газ в тарифному плані "Комфортний сезон" становить 7,96 грн за кубометр з ПДВ без вартості розподілу (доставлення). Ціна зафіксована на весь опалювальний сезон.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державного регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), передала на місцевий рівень держрегулювання 28 підприємств, які здійснюють виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Відзначається, що тепер встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів місцеві органи влади.

Також повідомлялося, що ціна на газ продовжує рости на українському і на світових ринках. Однак в українських побутових споживачів є можливість скористатися річним тарифним планом.

Як писало ZN.UA, Кабмін був поданий фінансовий план НАК "Нафтогаз України" на поточний рік, який ще будуть доопрацьовувати та коригувати. Правда, в ньому вже є одна цікава фраза: "Нафтогаз" не планує поки закуповувати газ по імпорту ". Тобто зовсім, адже імпорт дуже дорогий. На сьогодні ціни в Європі у два рази вище торішніх! А це значить, що зиму ми зустрінемо на старих запасах, ну і на тому, що назбираємо за літо від внутрішнього видобутку. Детальніше читайте в тексті "Безгазова зима".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі