Як тільки матеріалів для проведення тестування вакцини проти коронавірусу буде досить і вони підтвердять свою безпеку для дослідження в Україні, то до випробування залучать 4,2 тис. українських добровольців.
Про це в ефірі "Права на владу" заявила директор Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко.
"Наші найближчі очікування отримати вакцину і вилікуватися відразу всім або виробити необхідну кількість імунізованих громадян нашого суспільства, але сьогодні ми перебуваємо в середовищі, коли очікувати вакцини з доведеною ефективністю, які пройшли стандартних три фази, раніше 2021 роки не доводиться. Ми отримали першу заявку на минулого тижня на проведення дослідження третьої фази європейського виробника і сьогодні ми працюємо над експертизою цих матеріалів. Якщо матеріали будуть в достатньому обсязі і підтвердять безпечність проведення цього дослідження в Україні, то 4,2 тис. українських добровольців зможуть взяти участь в цьому проєкті. Коли це відбудеться? Нам би хотілося, щоб якомога швидше", - Розповіла Думенко.
Вона додала, що добровольці зможуть звернутися до реєстру клінічних досліджень, де є повна інформація про всі дослідженнях.
"Як тільки буде отримано схвалення, а це відбувається наказом Міністерства охорони здоров'я, відразу вся інформація про клінічні дослідження стає доступною. У цьому дослідженні розглядаються клінічні центри з відповідальними дослідниками наступних міст: кілька центрів в Києві, кілька центрів у Вінниці, Львові Івано-Франківську. Я думаю, що це будуть найближчі точки регіону, але ми очікуємо приходу більшої кількості клінічних досліджень в Україні, оскільки українські дослідники є відомими на міжнародному ринку фахівцями з проведення клінічних досліджень", - резюмувала Думенко.
Степанов додав, що Кабмін виділив додаткові кошти для закупівлі вакцин від грипу і пневмококової інфекції для медиків, освітян, поліцейських, військовослужбовців Нацгвардії і прикордонників.
"Загальна кількість доз, яке ми закуповуємо, 1 мільйон 410 тисяч. Зараз закупівля йде через міжнародну організацію, яка виходить на ринок. У нас вже є підтвердження близько 100 тисяч доз, ще чекаємо 160 тисяч доз. Це за бюджетні кошти, щоб ми могли вакцинувати групи ризику ", - підкреслив Степанов.
Раніше повідомлялося про те, що препарат "Біовен", який виробляє ТОВ "Біофарма плазма", можуть включити в протокол лікування пацієнтів з коронавірусів.