Іллічівський міський суд Одеської області під час розгляду однієї зі справ став на бік невакцинованої позивачки у своєму рішенні та визнав, що вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 є “випробуванням клінічного засобу на пацієнтах з метою дослідження їх для оцінки на ефективність та безпечність”. А це заборонено Конституцією робити примусово. І процедура встановлення карантину в Україні не була юридично реалізована. А отже — карантин в Україні досі не введений. Про це повідомляє “Судебно-юридическая газета”.
Щодо процедури введення карантину, то закон визначає, йдеться у рішенні суду, чітку та незмінну послідовність дій:
- Президент видає Указ про введення надзвичайного стану. Верховна Рада затверджує цей Указ. Указ набуває чинності.
- Головний санітарний лікар подає в Міністерство охорони здоров`я України подання щодо звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією про встановлення карантину.
- Міністерство охорони здоров`я України порушує перед Кабінетом Міністрів України питання про встановлення карантину.
- Кабінет Міністрів України встановлює карантин.
- Карантин набуває чинності.
При цьому всі дії є обов`язковими і хронологічними. Тобто, до виконання першої та другої дії четверта відбутись не може.
Тож суд вказав на відсутність найпершого чинника — в Україні не введено надзвичайний стан.
Відповідно, станом на цей момент головний санлікар ще не отримав повноважень ініціювати карантин, а у Кабінеті Міністрів не було підстав встановлювати карантин.
Виходячи з цього, суд робить висновок, що в правовому полі чинного законодавства України карантин не введено.
Це рішення суд виніс по справі у якій 22 листопада 2021 року позивачка звернулась до Іллічівського міського суду Одеської області з позовом, в якому просила:
- наказ директора Центру дошкільної освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області «Про відсторонення від роботи» позивача без збереження заробітної плати визнати незаконним та скасувати;
- стягнути з Центру дошкільної освіти Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області на користь позивача середній заробіток за час відсторонення, починаючи з 08.11.2021 р. по час постановлення рішення суду;
- поновити позивача на роботі в Центрі дошкільної освіти Чорноморської міської ради Одеського району на посаді керівника гуртка образотворчого мистецтва.
Детальніше про те, які права українців можу порушуватись під час пандемії читайте у статті Олександри Матвійчук "Пандемія та права людини. Коли на шальках терезів життя та приватність".