В українській делегації впевнені у поверненні Росії до ПАРЄ

Поділитися
В українській делегації впевнені у поверненні Росії до ПАРЄ Ємець назвав те, що відбувається у ПАРЄ "великою виставою"
Члени делегації вважають, що зацікавлені країни вже продавили рішення про повернення росіян в ПАРЄ, а голосування і обговорення цього питання потрібні лише для проформи.

У постійній делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи впевнені, що рішення про повернення Росії до ПАРЄ вже прийнято і тепер реалізується, а всі обговорення – не більше, ніж зрежисований спектакль, написав народний депутат, член української делегації у ПАРЄ Леонід Ємець у своєму Facebook.

Депутат підкреслив, що хоча 70% виступів спрямовані проти Росії, результат буде саме таким, який потрібен Кремлю та його прихильникам в Асамблеї.

"Але я знаю, що багато країн будуть голосувати "за". Хоча і сором'язливо ховають очі і не лізуть до мікрофона. На що це схоже? На те, що відбувається в ПАРЄ – це великий спектакль. Схоже, що рішення вже прийнято, зрежисовано, узгоджено і запущено на реалізацію. На рівні не делегатів ПАРЄ, а керівництва країн Ради Європи... 39 з 47 членів Комітету міністрів, які звернулися до ПАРЄ – це міністри європейських країн. І делегації цих країн будуть діяти з ними узгоджено. Хоча і знають, що це проти справедливості. Але легкої дороги їм не буде. 200 поправок, кожна з яких нівелює цю резолюцію. І за кожну ми поборемося", – додав він.

Нагадаємо, 24 червня ПАРЄ приступила до обговорення доповіді бельгійської депутатки Петри де Суттер. За підсумками доповіді буде розглянуто проект резолюцію про внесення поправок до Регламенту ПАРЄ щодо обмеження санкційного механізму Асамблеї. За словами представників української делегації, президент Володимир Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні важливого засідання.

Регламентний комітет ПАРЄ 3 червня схвалив проект резолюції, в якому запропонував надати російській делегації повноваження для участі в червневій сесії. Документ також пропонує змінити Статут організації і вказати, що "в разі оскарження або перегляду повноважень члени не можуть бути позбавлені права голосу, права виступати, бути представленим в Асамблеї та її органах".

У зимовій сесії ПАРЄ в січні російська делегація не брала участі і відмовилася платити членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни в правила формування комітетів, позбавивши Україну місця в регламентному комітеті, який розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію в ПАРЄ.

Проте в червні 2018 року Бюро ПАРЄ ініціював внесення змін до правил процедури асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть російській делегації можливість повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі