Середньодобова вартість продуктів харчування, що виділяються на одну людину в СІЗО, в середньому по Україні становить до 7 грн. Це близько 2,3 грн на один прийом їжі. Про це у матеріалі для ZN.UA пише віце-президент Агентства журналістських досліджень Максим Шпаченко.
Норма 1992 року, що регламентує харчування для заарештованих осіб, які утримуються в слідчих ізоляторах та ізоляторах тимчасового утримання, передбачає, що людині на добу потрібно: 80 г м'яса і 130 г риби, півкіло картоплі, півкіло хліба, від 20 до 45 г каші, 20 г макаронних виробів, 250 г овочів (з них 150 г капусти), 3 г томатної пасти.
У кінці ХІХ століття в тюрмах царської Росії арештантам належало 127 г м'яса на день, 30 г сала, 800 г хліба. А на Сахалінській каторзі навіть непрацюючим - 170 г м'яса на день, 1227 г хліба, 63 г круп, суп зі свіжого м'яса. "З тих пір пройшло багато років, і в демократичній Україні невинних людей, позбавлених основоположних конституційних прав, годують не набагато краще", - наголошується в матеріалі.
Але реальність виглядає ще страшніше. Абсолютно не важливо, в якому слідчому ізоляторі перебуває арештант - їжа скрізь однакова. Більше того: абсолютно не важливо, що зазначено в меню слідчого ізолятора - більшість арештантів ніколи не їдять тюремну їжу. По можливості всі харчуються продуктами, отриманими в передачах з волі. І справа не в тому, що магазинна ковбаса смачніша від тюремного борщу. У слідчих ізоляторах дають помиї, які з апетитом могли б з'їсти лише голодні бродячі собаки і, можливо (але не факт), свині. М'яса в їжі, що подається арештантам, насправді немає, і дуже сумнівно, що в ту їжу додали хоча б зіпсовану підливу з офіцерських тарілок. Різниця між ізоляторами складається тільки в офіційних даних, існуючих лише на папері: де в меню вказано 20 г, а де - 30. Вживання їжі, яку готують для арештантів у слідчому ізоляторі, вкрай небезпечне для здоров'я, зазначається в матеріалі.
Людині, яка потрапила у слідчий ізолятор, покладається приблизно стільки ж місця, як на свинофермах в Євросоюзі.
Народні депутати передбачили, що людині для життя досить 2,5 кв м особистого простору. Для порівняння: на фермі свині, вирощуваної на м'ясо, виділяється до 1,5 кв м, а в країнах Євросоюзу - 2,05 кв м.
Детальніше про умови утримання в українських СІЗО читайте в матеріалі Максима Шпаченко "Українські концтабори" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn
Читайте також:
Офіс омбудсмена виявив найгірші місця обмеження волі в Україні
У сімферопольській колонії обвалився дах цеху, загинули двоє ув'язнених
Нові СІЗО можуть бути побудовані за межею міст у Київській та Херсонській областях