В Україні збільшено мінімальний розмір аліментів для дитини

Поділитися
В Україні збільшено мінімальний розмір аліментів для дитини З початку року в Україні з неплатників аліментів стягнули 2,6 млрд гривень © Днепр Час
Окрім того в Україні посилено відповідальність за створення перешкод у спілкуванні з дитиною.

Міністерство юстиції України збільшило розмір аліментів до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Окрім того в державі запроваджено штрафні санкції для злісних неплатників аліментів, розмір яких буде змінюватися від 20% до 50% від загальної невиплаченої суми. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства юстиції України.

"Збільшено мінімальний розмір аліментів до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; посилено відповідальність за створення перешкод у спілкуванні з дитиною; запроваджено необхідність подавати довідку про відсутність заборгованості більше 6 місяців для претендентів на державні посади; скорочено термін, після якого запроваджуються обмеження першого пакету (з 6 до 4 місяців) та багато інших змін, які стосуються сотень тисяч найменших українців", - зазначили у Мін'юсті.

Також за словами міністра юстиції Павла Петренка, якщо борг виплати аліментів перевищив 12 місяців, то боржникові додатково доведеться виплатити дитині штраф у розмірі 20% від загальної суми. Якщо заборгованість досягла двох років – 30% від суми, а якщо трьох років - 50%.

Зазначено, що для отримання зазначених коштів не потрібно буде звертатися до суду за відповідним рішенням. Стягнення штрафу відбуватиметься автоматично.

Петренко додав, що реалізація таких законодавчих змін є одним із ключових пріоритетів роботи Мін'юсту та його підрозділів на другу половину 2018 року.

Раніше заступниця міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко повідомила про те, що в Україні з початку року стягнули з неплатників аліментів 2,6 млрд гривень.

Нагадаємо, в Україні посилили відповідальність за несплату аліментів. Мінімальним гарантованим розміром аліментів на одну дитину залишаються 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку (з 1 липня прожитковий мінімум на дитину до 6 років становить 1559 грн., а з 6 до 18 років - 1944 грн.)

Детальніше про зміни в нарахуванні аліментів та покарання за їх несплату читайте у матеріалі Юлії Дузь "Аліменти в дві тисячі гривень: гарантовані або рекомендовані?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

У лютому заробив публічний реєстр неплатників аліментів, чий борг перевищує три місяці.

Детальніше про новий читайте в статті Юлії Дузь "Боротьба зі злісними неплатниками аліментів: захист прав дитини або неприкритий піар?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі