В Україні зафіксували 11 випадків порушень свободи слова в травні — ІMI

Поділитися
В Україні зафіксували 11 випадків порушень свободи слова в травні — ІMI З початку року на журналістів нападали 11 разів і 8 разів погрожували © finance.liga.net
Порушення зафіксовані в 7 регіонах країни.

В Україні за травень 2020 зафіксували 11 випадків порушень свободи слова, з них сім стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації "Барометр свободи слова", оприлюднені 4 червня.

З п'яти випадків перешкоджання три пов'язані з дією карантину:

у Запоріжжі 7 травня невідомий чоловік накинувся на знімальні групи центральних телеканалів, які готували сюжет про порушення правил карантину на ринку "Бахчисарай";

у Львові 13 травня знімальну групу телеканалу "Перший Західний" вигнали з перукарні і заборонили знімати;

ряд журналістів 27 травня без ґрунтовних пояснень не допустили на засідання сесії міськради.

Три випадки обмеження доступу журналістів до публічної інформації зафіксовано в Миколаєві з боку місцевої влади та правоохоронців. Зокрема, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко не відповіла на інформаційний запит журналістки видання "Злочинності.Нет" про розмір її заробітної плати. Без задоволення залишив запит журналістів того ж видання начальник Управління Служби безпеки України в Миколаївській області Віталій Герсак про умови проведення ремонту у власному робочому кабінеті. Директор комунального підприємства Миколаївської обласної ради "Миколаївський міжнародний аеропорт" Федір Барна відмовив виданню "НикВести" у наданні інформації про свою заробітну плату.

В цьому місяці утиску своїх прав зазнали 8 журналістів і 5 журналісток.

Порушення зафіксовані в 7 регіонах країни. Найбільше порушень зафіксували у Києві та Одесі - по три, в інших регіонах - по одному випадку.

З початку року ІMI зафіксував в цілому 91 порушення свободи слова, 45 випадків перешкоджання, 11 випадків побиття і 8 - загроз.

Читайте також: Про те як вільна преса у всьому світі перебуває під загрозою – The Guardian

Як повідомлялося, у минулому році в Україні почастішали випадки нападів і погроз на адресу журналістів. Загалом зафіксували 243 випадки порушення свободи слова. Для порівняння, у 2018 році таких випадків було 235.

В 2019 році вперше за останні три роки зафіксували вбивство журналіста – 20 червня в лікарні помер жорстоко побитий черкаський журналіст Вадим Комаров. В цілому фізичну агресію до представників ЗМІ застосовували 172 рази.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі