В Україні за час масових акцій затримано 234 особи, з них заарештовано 140. Такі дані оприлюднила 3.
Як підкреслили у прес-службі відомства, "за даними слідства, загинули чотири людини, у тому числі співробітники органів внутрішніх справ, тілесні ушкодження отримали понад 500 осіб, з них 253 правоохоронці".
У Генпрокуратурі відзначили, що численні порушення закону, які мали місце останнім часом, породили помилкове відчуття безкарності. "Результатом цього стали порушення громадського порядку, масові заворушення, використання зброї, захоплення органів влади і спроби створення фактично паралельних псевдо органів державного управління", - заявили у відомстві.
ТАКОЖ: В МВС оприлюднили дані про потерпілих під час зіткнень
Там зазначають, що мали місце численні порушення Конституції і закону з боку місцевих органів влади і ці неправомірні дії оскаржуються органами прокуратури в судовому порядку.
Прес-служба підкреслює, що пошук політичного компромісу отримав свій розвиток у Верховній Раді шляхом прийняття закону "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зборів".
Нагадаємо, Верховна Рада пізно ввечері 29 січня ухвалила закон про амністію протестувальників у редакції депутата від Партії регіонів Юрія Мірошниченка. Закон приймали без обговорення, його текст було опубліковано на сайті Ради через кілька годин після голосування. Прийнятий законопроект передбачає, що амністія вступить в дію тільки після звільнення демонстрантами захоплених адмінбудівель, розблокування доріг (крім Хрещатика) та ліквідації барикад.
Опозиція відмовилася голосувати за законопроект Мірошниченка, бо вимагала амністію для учасників акцій без будь-яких умов. !zn
Читайте також:
Рибак підписав закон про амністію
Корчинського готуються звільнити від відповідальності за штурм Банкової
Тягнибок заявив, що протестувальники не будуть звільняти адмінбудівлі