Спікер Верховної Ради 3 у четвер підписав закон про амністію учасників масових акцій, за який у середу ввечері проголосували народні депутати.
"Я підписав цей закон, тому що люди страждають, а депутати не можуть знайти порозуміння, за рейтинги борються", - повідомив він журналістам на прес-конференції в четвер у Києві.
За словами спікера, після того, як президент підпише закон, і він набуде чинності, почнеться паралельне звільнення приміщень та людей.
"Закон буде діяти 15 діб. На 16-ту добу хто порушуватиме закон, буде нести відповідальність", - пояснив голова Ради.
При цьому він додав: "На перший і на другий день (після набуття чинності закону) Генеральна прокуратура буде давати повідомлення, що йде звільнення (захоплених будівель), і паралельно проходить звільнення людей, а не після 15-ти днів".
Рибак пояснив: "Що стосується Майдану. Звільняється, у законі це є, вулиця Грушевського. Хрещатик ми викреслили, його немає (у законі), всі намети знаходяться там. Люди можуть обігрітися у Будинку профспілок, у Жовтневому палаці".
Нагадаємо, Рада прийняла закон про амністію у редакції депутата фракції Партії регіонів Юрія Мірошниченка 29 січня пізно ввечері. Закон приймали без обговорення, його текст було опубліковано на сайті Ради через кілька годин після голосування.
Опозиція відмовилася голосувати за законопроект Мірошниченка, бо вимагала амністію для учасників акцій без будь-яких умов.
Як заявив пізніше парламентарій фракції Партії регіонів Віталій Журавський, "відповідно до прийнятого закону Майдан ніхто не чіпатиме. Більше того, парламент погодився, щоб на період сильних морозів мітингувальники могли залишитися у приміщеннях Українського дому та Будинку профспілок".
За словами Журавського, закон про амністію запроваджує механізм, який, з одного боку, дозволить забезпечити звільнення від кримінальної відповідальності і покарання осіб, які брали участь у масових акціях протесту, починаючи з 27 грудня 2013 року, з іншого - дозволить вирішити внутрішні конфлікти в державі і забезпечити безперешкодну діяльність органів державної влади, місцевого самоврядування, розблокування їхньої діяльності, а також роботу транспортних комунікацій та інших об'єктів.
Регіонал зазначив, що прийнятий закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, проте вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури повідомленням генпрокурора про фактичне виконання учасниками акцій протесту вимог закону.
"Але є один нюанс: генпрокурор може опублікувати таке повідомлення тільки в тому випадку, якщо учасники масових акцій виконають умови закону не пізніше 15 днів з дня, наступного за днем набуття чинності закону. Якщо ж до закінчення цього терміну публікацію здійснено не буде, закон втратить чинність", - пояснив Журавський.
"Отже, за його словами, лідери опозиції і учасники акцій протесту повинні усвідомлювати, що в разі невиконання умов цього закону люди, які вчинили злочин і які перебувають сьогодні за ґратами, не зможуть опинитися на волі", - резюмував політик. !zn
Читайте також:
Корчинського готуються звільнити від відповідальності за штурм Банкової
Тягнибок заявив, що протестувальники не будуть звільняти адмінбудівлі
"Свобода" має намір опротестувати прийнятий закон про амністію
Рада прийняла закон про амністію Мірошниченка. Рибак закрив позачергову сесію