Міністр Лілія Гриневич зазначила, що з трьох кандидатів перевагу віддали Горбачову, оскільки він "вміє бути публічним, а також глибоко розуміє суть і цінності НУШ".
В обов'язки освітнього омбудсмена увійде контроль за дотриманням прав учнів та працівників сфери освіти, прийом скарг та їх перевірка, а також звернення в правоохоронні органи у разі виявлення порушень.
У підпорядкуванні Горбачова буде штат співробітників з 15 осіб.
"Суспільство очікує не чергового карального органу, а нову якість відносин, реагування та вирішення проблем без зволікань. Саме до цього слід прагнути в освіті. Я щиро бажаю успіху іншим кандидатам, а Сергія Івановича чекає важка і копітка робота", - написала Гриневич.
Кандидатуру Горбачова ще повинен затвердити Кабмін.
Нагадаємо, в січні в Україні набув чинності закон, яким передбачено штраф за буллінг і приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань над дітьми.
Згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), буллінгом в колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Крім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами буллінга, 40% школярів, які зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють буллінгу через страх теж стати жертвою знущань.
Детальніше про підліткове цькування читайте у статті Алли Котляр "Буллінг. З широко закритими очима" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".