В Україні всиновлюють все менше дітей – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні всиновлюють все менше дітей – експерт В Україні скоротилася кількість усиновлень
На думку фахівця, дітей, які підлягають усиновленню, стало менше штучно.

Кількість усиновлень та випадків влаштування дітей в ДБСТ в Україні зменшується. Про це в інтерв'ю DT.UA розповіла керівник секретаріату міжфракційного депутатського об'єднання "Захист прав дитини" та співголовою Громадської організації "Служба захисту прав дітей" Людмила Волинець.

За її словами, сьогодні в державних звітах "багато неправди". Наприклад, зараз всі звітують відсотками дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які були усиновлені або влаштовані в сімейні форми виховання. Однак в абсолютних цифрах все виглядає інакше.

"Кількість національних та іноземних усиновлень, влаштування дітей у прийомні сім'ї та ДБСТ зменшується. Так, 2013-го українці всиновили 1831 дитину, а 2017-го - 1440 (за прогнозами). За кордон - 668 і 266, відповідно", – зазначила експерт.

За словами Волинець, люди реагують на війну зміною готовності брати в свої родини дітей. Це справедливо для Донецької та Луганської областей. Але на інших, мирних, територіях – навпаки.

"Дітей, які підлягають усиновленню, поменшало штучно. Соціально-правовий інститут усиновлення, в широкому розумінні, - інструмент дуже крихкий, залежний від багатьох обставин. Наприклад, від судової реформи. Коли близько 100 судів не працюють взагалі, ще у 200 не вистачає суддів, то для дітей це означає, що справи, подані на позбавлення батьківських прав батьків, котрі не впорюються зі своїми функціями й небезпечні для дитини, не розглядаються, оскільки судова система переживає проблеми ", - вказує вона.

У той же час, система, за словами Волинець, навчилася захищатися, виставляючи фільтри. Співробітники служб прав дітей сьогодні намагаються ухилитися від позбавлення батьківських прав, тому що щойно дитина залишається без батьків, у служби з'являється обов'язок його влаштувати в сімейну форму виховання.

"Шлях дитини в усиновлення починається не з бажання дорослого її усиновити, а з втрати дитиною батьків. І якщо є проблеми в процедурі обмеження батьківських прав, то далі не може бути і всиновлення", - уклала вона.

Читайте інтерв'ю експерта із захисту прав дитини Людмили Волинець DT.UA в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі