Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що п'ять років тому на Євромайдані українці зробили свій цивілізаційний вибір. "Хочу нагадати і наголосити – за це було заплачено дуже високу ціну", - цитує гаранта його прес-служба.
Пам'ять загиблих учасників Революції Гідності вшанував і прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. "День Героїв Небесної Сотні. Вічна пам'ять загиблим, які віддали життя за те, щоб ми могли жити у вільній країні. Герої не вмирають!", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Події 20 лютого 2014 року стали найтрагічнішими в історії Революції Гідності 2013-2014 років. Того ранку на вулиці Інститутській у Києві снайпери упродовж трьох годин розстрілювали учасників Євромайдану, саме 20 числа жертв було найбільше – близько 50 людей, йдеться в ефірі "Сніданку 1+1". Загалом, за три дні - від 18 до 20 лютого – загинули 73 протестувальники та 11 правоохоронців, понад 600 людей зазнали травм.
Напередодні Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні та правозахисники міжнародної організації Amnesty International закликали українську владу докласти більше зусиль для розслідування злочинів проти Євромайдану та встановлення всіх причетних до загибелі людей.
Як повідомляв голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.
У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.
У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.
Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, стосовно 288 скеровані до суду обвинувальні акти, і є вже майже 50 вироків. Водночас реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до чотирьох років колонії.
Докладніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Суд у справі Майдану", а також у інтерв'ю із Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".