В Україні розпочався другий етап е-декларування

Поділитися
В Україні розпочався другий етап е-декларування Декларації повинні будуть подати головні лікарі та ректори вишів
Чиновники повинні будуть подати електронні декларації до 1 квітня.

Національне агентство з питань запобігання корупції в четвер, 19 січня, нагадало, що в Україні стартував другий етап електронного декларування.

До 1 квітня 2017 року е-декларації повинні подати особи, які згідно із законом про запобігання корупції займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також особи, які прирівнюються до уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомляє прес-служба НАЗК.

Крім того, з 1 січня суб'єкти декларування повинні інформувати НАЗК про суттєві зміни у майновому стані, якщо отриманий ними дохід перевищує 50 прожиткових мінімумів (станом на 1 січня - 80 тисяч гривень).

У НАЗК зазначили, що з набуттям чинності закону про Вищу раду правосуддя, яким внесені зміни в закон про запобігання корупції, змінено коло осіб, які повинні подавати е-декларації.

Тому дія антикорупційного закону в частині фінансового контролю не поширюється на посадових осіб установ та організацій, які здійснюють основну діяльність в області соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів, соціального захисту ветеранів війни і учасників АТО, охорони здоров'я (крім керівників закладів охорони здоров'я центрального, обласного, районного, міського рівня), освіти (крім керівників вишів та їх заступників), науки (крім президентів і перших віце-президентів, віце-президентів і головних вчених секретарів, інших членів президії Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами, керівників НДІ та інших наукових установ), культури, мистецтва, відновлення та збереження національної пам'яті, фізичної культури, спорту та національно-патріотичного виховання.

Нагадаємо, 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, включаючи президента, міністрів, депутатів, голів облдержадміністрацій, міських голів, керівників держпідприємств, високопосадовці ГПУ, СБУ тощо.

У цілому в Єдиному держреєстрі декларацій по завершенню першого етапу було зареєстровано понад 114 тисяч документів.

Екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що незважаючи на дійсно величезний позитив е-декларування, потрібно враховувати його великі ризики і небезпеки, зумовлені ситуацією в державі і можливістю використовувати результати декларування всупереч його основним призначенням. Детальніше читайте в матеріалі "Е-приховування і е-облава" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі