В Україні реновації потребують до 400 млн кв. м в багатоповерхових багатоквартирних будинках – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні реновації потребують до 400 млн кв. м в багатоповерхових багатоквартирних будинках – експерт У структурі житлового фонду понад 80% будинків були побудовані до 1980 р. і давно потребували ремонту © Андрій Товстиженко, DT.UA
Без нової житлової політики рано або пізно ситуація з втратою як фізичної житла, його вартості, так і прав власності торкнеться більшості громадян.

В Україні на сьогоднішній день до 400 млн кв. м в багатоповерхових багатоквартирних будинках потребують реновації різної складності. Про це пише д. е. н., експерт Інституту суспільно-економічних досліджень Всеволод Ніколаєв.

Як пояснює Ніколаєв, у структурі житлового фонду понад 80% будинків були побудовані до 1980 р. і давно потребували ремонту, за наступні роки настав термін капітального ремонту і більшості інших будинків. На його думку, новим власникам, крім прав на нерухомість, все ще має певну вартість, навантаження дісталися і вагомі обов'язки по збереженню даху над головою.

"Державної житлової політики, в рамках якої б приймалися і в комплексі діяли відповідні закони та підзаконні акти, в Україні немає. Як немає і у світовій практиці аналога того, що ми "нареформировали" за 25 років з власністю на житло, фінансуванням нового будівництва і ремонтів, організацією управління утриманням будинків та їх експлуатацією", - говорить він.

На його думку, частина будинків підлягатимуть знесенню (це окрема проблема), але більшу частину можна і доцільно врятувати. Так, при умовній вартості капітальних ремонтів 50 дол. за квадратний метр на програму реновації, наприклад, 200 млн кв. м житлового фонду буде потрібно до 10 млрд дол., або понад 250 млрд грн, що дорівнює третині бюджету країни.

Але при інвестуванні цієї суми, наприклад, протягом найближчого десятиліття з темпами капітального ремонту 20 млн кв. м в рік можна було б забезпечити прийнятні експлуатаційні якості житла на наступні 30-40 років замість інвестицій в обсязі 200 млрд дол. у аналогічне нове будівництво. "Як бачимо, відремонтувати житло, особливо якщо зробити це вчасно, виходить на порядок вигідніше, ніж будувати нове", - вважає експерт.

Ніколаєв висловив також переконання про те, що без нової житлової політики, підкріпленої фінансово та інституційно, як цього і вимагає Конституція, рано чи пізно ситуація з втратою як фізичної житла його вартості, так і прав власності торкнеться більшості громадян.

Докладніше читайте у статті Всеволода Миколаєва "Країна бідних домовласників"у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі