За його словами, 87 дітей отримали статус унаслідок поранення, одна дитина - в результаті фізичного та сексуального насильства. Всі інші діти - внаслідок психологічного насильства. 340 дітям відмовили у наданні такого статусу.
"зокрема, з цих 33 тисяч дітей, які вже отримали статус, більше 7000 отримують, за даними місцевих органів виконавчої влади, соціальні послуги. Сьогодні ми вже маємо з 900 ВІДГ в Україні майже 200 служб у справах дітей. Тобто майже у кожної п'ятої ВІДГ вони діють", - повідомив заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики.
В даний час діє Закон України "Про охорону дитинства", в який в 2016 році прийняті зміни, що встановлюють певний статус для дітей, що постраждали в результаті військових дій і збройного конфлікту. Дітей розділили на дві категорії: Перша категорія - діти з районів бойових дій, окупації ... До другої категорії відносяться діти комбатантів, членів сімей осіб, загиблих, діти учасників бойових дій.
Раніше повідомлялося про те, що в Луганській області майже 10 тисяч дітей отримали статус постраждалих від війни. Докладніше про те, як впливає на дітей війна читайте у статті Алли Котляр "Діти війни. Страх, який може вистрілити завтра" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".