У тестовому режимі почала працювати інтерактивна карта територій, які забруднені мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. Наразі інформація на карті продовжує оновлюватися. Як повідомили у пресслужбі Міноборони, відображені ділянки задокументовані й містять докази наявності там забруднення.
Зазначається, що цю карту було розроблено Міністерством оборони за сприянням Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування та Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, у рамках реалізації плану дій із впровадження ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2018-2020 роках.
Мета – підвищити рівень обізнаності українців про пов'язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни ризики. Карта розміщена на офіційному вебсайті Міноборони в розділі "Протимінна діяльність".
Нагадаємо, що 6 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла закон про протимінну діяльність, 22 січня його підписав п'ятий президент Петро Порошенко. Зокрема, визначається перелік об'єктів та суб'єктів протимінної діяльності, порядок їх створення й основи діяльності, вимоги до фахівців і джерела фінансування протимінної діяльності, а також статус територій, які потребують розмінування.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.
Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі. Докладніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр "Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".