В Україні залишаються нерозкритими близько 2 мільйонів злочинів. Про це в ефірі телеканалу ТВі повідомила начальник Управління статистики, організації та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань Генеральної прокуратури України Ольга Кидисюк. "Якщо повернутися до злочинів минулих років, які залишилися нерозкритими, то їх близько 2 мільйонів. Ви розумієте, що це не може бути процес одного дня і навіть місяця", - зазначила чиновник.
"Я озвучила цифри, скільки тільки протягом одного місяця внесені до реєстру, а плюс ще йдуть і злочини минулих років", - додала вона.
За її словами, процес перенесення інформації до Єдиного реєстру буде відбуватися поетапно. "Він буде поступовим, поетапним. Насамперед, переносяться ті справи, де встановлюються особи, які вчинили ці кримінальні злочини, а також ті, в яких поновлено досудове розслідування", - уточнила представник ГПУ.
Вона також зазначила, що вищезгадані 2 мільйони нерозкритих злочинів охоплюють всі роки, починаючи з 90-х. "Там, де не закінчилися терміни притягнення особи до кримінальної відповідальності. Всі вони перебувають на обліку та, відповідно, будуть перенесені до Єдиного реєстру", - сказала вона.
Нагадаємо, 6 лютого Геннадій Москаль заявив про різке зростання рівня злочинності в Україні. Згідно з довідкою Генеральної прокуратури, яка забезпечує ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань і здійснює формування статистичної інформації про стан і структуру кримінальних правопорушень, упродовж січня цього року зареєстровано 148 044 кримінальних правопорушень (проваджень).
У той же час за січень 2012 року (коли діяв старий КПК-ред.), згідно зі статистикою МВС України, було зареєстровано 42 372 злочини. З нинішніх 148т044 кримінальних проваджень 39 268 вже закриті. При цьому рівень злочинності на 10 тисяч населення в січні 2013 року становить 23,9%, тоді як в січні 2012 р. - 9,3%, повідомляє Москаль.
У свою чергу народний депутат попередніх скликань Юрій Кармазін заявляв, що за роки правління нинішньої влади в Україні значно зріс рівень злочинності. "Я подивився, що відбулося за 2009, 2010, 2011 і 2012 рік у сфері кримінальної статистики. Чомусь люди почали масово не довіряти правоохоронним органам, всім без винятку: починаючи з податкової міліції і закінчуючи міліцією," - піднімав питання Кармазін. !zn
Читайте також:
В Україні за рік більш ніж в три рази зріс рівень злочинності
Складено рейтинг найбільш криміногенних районів Києва
Рейтинг найбільш криміногенних регіонів України: лідирують Схід і Південь