В Україні 5% населення живуть набагато краще, ніж решта 95%

Поділитися
В Україні 5% населення живуть набагато краще, ніж решта 95% В Україні 5% населення живуть набагато краще, ніж інші 95%
5% найбагатших громадян України різко виділяються серед інших: у них якісно інший рівень споживання та якісно інший рівень життя у порівнянні з усіма іншими.

В даний час в Україні 5% населення мають рівень життя набагато більш високий, ніж інші 95%, повідомила завідуюча відділом дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

"Сьогодні можна сказати, що 5% населення живуть не так, як решта 95%, а ці 95% розташовуються поступово - поступово від найбідніших до найбагатших", - сказала вона на прес-конференції у четвер, 17 жовтня у Києві, присвяченій Міжнародному дню ООН з боротьби з бідністю.

За її словами, 5% найбільш багатих громадян України різко виділяються серед інших: у них якісно інший рівень споживання та якісно інший рівень життя в порівнянні з усіма іншими.

При цьому Черенько зазначила, що офіційна статистика не завжди може дати повну картину, оскільки вона будується за результатами обстеження умов життя домогосподарств. "Ці дослідження не мають охоплювати групи найбільш багатих і тих, хто живе на вулиці, це крайні групи", - додала вона.

Експерт підкреслила, що в Україні люди, які є більш забезпеченими, не завжди готові впустити до себе інтерв'юера і відповісти на питання, необхідні для тих чи інших досліджень. "В Україні, як і в інших країнах з тіньовими доходами, дуже великий відсоток відмов, і 10-15% населення дослідження не охоплюють", - пояснила вона.

Черенько звернула увагу, що дослідникам дуже б допомогла база даних Державної податкової служби: "Нам потрібна знеособлена база, без прізвищ та адрес, але чомусь податкова вважає це дуже секретною інформацією".

Завідуюча відділом дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України поінформувала також, що в 2012 році показники бідності в Україні вперше набули географічних характеристик.

"У 2012 році, вперше з 1999 року, коли нам стала доступна база даних, в якій досліджується бідність, вона набула в Україні географічних рис", - сказала вона.

Черенько зазначила, що територіями з найбільшою кількістю людей, які живуть за межею бідності, в Україні є північно-західний і південно-центральний регіон. За її словами, більш сприятлива ситуація в центрі, на сході і частково - на півдні України.

При цьому дослідник вказала, що потрібно розділяти показники бідності, які вимірюються за середньоукраїнським рівнем і регіональним рівнями.

"Ми знаємо, що регіони України дуже відрізняються за купівельною спроможністю населення", - пояснила вона.

Як приклад Черенько навела Львівську область, яка за середньоукраїнським рівнем має 30% бідності, а за регіональним - 20%.

"У промислових регіонах, які розташовані в основному на сході, вищі доходи і вища вартість життя, і на середньоукраїнському рівні вони виглядають добре. На заході - нижчі доходи, але і нижча вартість життя, там і вища вартість життя, і на середньоукраїнському рівні вони виглядають добре. На заході - нижчі доходи, але і нижча вартість життя, такі й ціни на продукти і товари", - зазначила вона. !zn

Читайте також:

Річний дохід українців у десять разів менший за середньосвітовий

У США розрив між багатими і бідними досяг історичного максимуму

Вчені з'ясували, що бідність знижує інтелект людей

Українське село визнали головним носієм культури бідності

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі