У США розрив між багатими і бідними досяг історичного максимуму

Поділитися
У США розрив між багатими і бідними досяг історичного максимуму У США розрив між багатими і бідними досяг історичного максимуму © niros.ru
Значний відсоток населення США зміг збільшити свої доходи у 2012 році на 20%, тоді як решта додала лише 1 відсоток.

Розрив між одним відсотком найбагатших і всіма іншими жителями США досяг максимуму за останнє сторіччя. Про це пише Huffington Post, що посилається на дослідження економістів з Каліфорнійського університету, а також Оксфорда і Паризької школи економіки.

Один відсоток американців отримав у 2012 році 19,3 відсотка всіх доходів домогосподарств у 2012 році. До цього рекордом був показник 1927 року (напередодні Великої Депресії), коли ця статистична група заробляла 18,7 відсотка. На 10 відсотків найбільш забезпечених припала майже половина всіх доходів у минулому році.

Значний відсоток населення США зміг збільшити свої доходи у 2012 році на 20%, тоді як решта додала лише 1 відсоток.

Варто відзначити, що найбагатші спочатку дужче за інших постраждали від кредитної кризи 2007-2009 років. Їхній заробіток впав на 36 відсотків, у всіх інших в цей період доходи знизилися на 11,6 відсотка. Проте різке зростання вартості акцій та збільшення корпоративних прибутків у 2010-2012 роках дозволили багатим кардинально поліпшити свій добробут. На них припало 95 відсотків всього збільшення доходів американців.

Для порівняння, цей же показник у період економічного зростання 1990-х років становив 45 відсотків, а під час підйому 2000-х - 65 відсотків.

Розрив у доходах між багатими і бідними у США істотно знизився у 30-ті роки, а потім і в період бурхливого економічного зростання після закінчення Другої світової війни. Це час стало епохою формування надзвичайно численного середнього класу. До 1973 році доходи найбагатшого відсотка становили лише 7,7 відсотка.

Однак з кінця 70-х років тренд розвернувся у зворотний бік. Навіть у періоди економічного підйому, наприклад, розквіту інтернет-індустрії у 1990-ті роки, доходи основної маси населення зростали незначно (всього лише на 6,6 відсотка з 1993 по 2000 рік), в той час як найбагатші американці стрімко збільшували свої заробітки (на 86 відсотків). !zn

Читайте також:

Вчені з'ясували, що бідність знижує інтелект людей

Українське село визнали головним носієм культури бідності

Індія готує наймасштабнішу соціальну програму у світі - нагодувати 800 млн осіб

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі