Українці дедалі частіше стикаються з дикими тваринами, які проникають до міст, навіть до столиці. Почастішали зустрічі з вовками, лисицями, шакалами, що викликає занепокоєння людей.
Про те, чи справді збільшилася чисельність диких тварин і що спричинила це, в інтерв'ю Віктору Коневу розповів голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль.
Він зазначив, що зростання чисельності диких тварин спостерігається у нашій країні протягом останніх 20-30 років, а не лише за роки війни. Це природний процес, який залежить від наявності місць розмноження, кормової бази, чисельності хижаків, конкурентів, висоти снігового покриву та інших чинників.
«Зростання чисельності тварин відрізняється залежно від виду та регіону. Найбільший приріст поголів'я від часу повномасштабного вторгнення спостерігається серед хижих тварин, особливо таких видів, як вовк, шакал, лисиця. Причому шакали із причорноморських степів поширилися практично на всю територію України та всі її кліматичні зони», - заявив Смаль.
За його словами, основною причиною зростання чисельності хижаків в Україні стало обмеження полювання у багатьох регіонах. Це не дає досягти оптимального приросту чисельності копитних тварин, хутрових звірів та крилатої дичини.
«Приватні випадки браконьєрства — це не той чинник, який суттєво впливає на приріст поголів'я. Практично не впливає на розмноження тварин та кількість населення у тому чи іншому регіоні. Люди найчастіше проживають у містах і не мають істотного впливу на тварин у природному середовищі існування», - додав Смаль.
Всі статті Віктора Конева читайте за посиланням.