В Україні зростає чисельність диких тварин. Все частіше українці стикаються з вовками, лисицями, шакалами, зайцями та навіть оленями та лосями. В інтерв'ю Віктору Коневу голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль розповів про те, які види диких тварин, які зустрічаються в Україні, становлять найбільшу небезпеку для людини і як можна уникнути конфліктів з ними.
За його словами, небезпечними можуть бути всі види диких тварин, особливо, якщо вони захищають молодняк. Великі тварини, наприклад зубри, лосі, ведмеді, кабани можуть нанести різні травми. Трапляються також дорожньо-транспортні пригоди з тваринами, деякі закінчуються летальним результатом.
"Крім того, дикі тварини є переносниками цілого ряду зоонозних захворювань (захворювання, які можуть передаватися від тварин до людини). Україна одна з небагатьох країн Європи, де спостерігається зростання чисельності захворювань на сказ і щорічно реєструються випадки смерті людей від цієї невиліковної хвороби. Особливу небезпеку для людей становить перенесення цього захворювання на свійських тварин: собак, котів, коней, корів, кіз, овець, адже вони щодня безпосередньо контактують з людьми", - заявив Смаль.
Він додав, що у разі зустрічі з твариною з підозрілою поведінкою (відсутність боязкості, неспровокований напад на людей та тварин) необхідно негайно повідомити співробітників державної служби ветеринарної медицини, а за будь-якого контакту з такими тваринами — звертатися до лікувальних закладів для проведення постконтактної вакцинації.
Нагадаємо, сказ – смертельно небезпечний для людини. Про те, як контактувати з тваринами, щоб не захворіти на сказ, і як розпізнати захворювання у них, читайте в нашому матеріалі.
Всі статті Віктора Конева читайте за посиланням.