В Україні знову виріс показник середньої зарплати

Поділитися
Найвища зарплата зафіксована в галузі "Інформація та телекомунікації".

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України в липні поточного року склала 14 345 гривень.

Рівень зарплат на 32 гривні більше в порівнянні з червнем, коли вона склала 14 313 гривень, повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Показник середньої зарплати в Україні оновив максимум в історії - 527 доларів — середній курс НБУ в липні становив 27,21 гривень за долар.

За даними Держстату, за рік зарплата виросла на 21,5%, а реальна зарплата (з урахуванням інфляції) за рік зросла на 10,2%.

Найвища нарахована зарплата в липні була в Києві - 20 956 гривень, а найнижча в Чернівецькій області - 11 350 гривень.

Скріншот з дослідження Держстату
Скріншот з дослідження Держстату

Також повідомляється, що найвища зарплата зафіксована в галузі "Інформація та телекомунікації" - 24 946 гривень, де нарахування за рік збільшилися на 26,1%.

Далі йдуть:

  • "Фінансова та страхова діяльність" - 24 489 грн (+ 20,3%),
  • "Державне управління та оборона; обов'язкове соціальне страхування" - 20 782 грн (+ 17,8%);
  • "Професійна, наукова і технічна діяльність" - 19 203 грн (+ 21,8%).

У червні 2021 року середня зарплата українців вперше в історії перевищила 500 доларів і досягла 525 доларів. Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України в червні 2021 року склала 14 313 гривень.

Скріншот з дослідження Держстату
Скріншот з дослідження Держстату

Скріншот з дослідження Держстату
Скріншот з дослідження Держстату

Раніше повідомлялося, що в Україні дві третини опитаних громадян (67,1%) відносять себе до категорії бідних. Ще 31,9% не вважають себе бідними, проте і до середнього класу себе не можуть зарахувати. При цьому середнім класом вважають себе 1% опитаних, повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Також 70,7% опитаних вважають, що суми у 22 тис. Гривень достатньо для того, щоб вважати себе середнім класом, на думку 47% українців, сума понад 10 тисяч гривень не дасть їм себе вважати бідними.

Також відповідно до опитування за кордоном хотіли б працювати 32% українців, 65% - не хотіли б. Молодь більше прагне поїхати на заробітки - 54%, а найменше хочуть працювати за кордоном люди пенсійного віку (61+) - тільки 18%.

Раніше ZN.UA писало, що за різними підрахунками, українці отримують в «конвертах» від 60 до 230 млрд грн щорічно. За інформацією першого віцепрем'єра Олексія Любченка, тіньові зарплати становлять близько 500 млрд грн на рік, а офіційно не отримують будь-яких доходів орієнтовно 10 мільйонів українців. Детальніше в статті "Зарплати в "конвертах".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі