Міністерство охорони здоров'я України повідомляє про сім несприятливі події по імунізації в Україні.
За минулу добу вакцинували від коронавірусу 1179 осіб, заявив на брифінгу головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Одне повідомлення про реакції на щеплення надійшло з Чернігівської області, а шість інших з Черкаської області.
"Станом на 25 лютого, надійшли перші повідомлення про несприятливі події по імунізації. Вони несерйозні", - повідомив Ляшко.
В Україні виявили 8 003 нових випадки COVID-19. Найбільше заражень за добу в Івано-Франківській області та в Києві.
При вакцинації від COVID в Україні потрібно мати при собі паспорт та ідентифікаційний код, бува, не підписаної декларації з сімейним лікарем.
В Україні доступні 500 000 доз вакцини, чергова партія очікується на початку березня.
Раніше повідомлялося, що в районі проведення операції Об'єднаних сил почалася вакцинація військовослужбовців Збройних сил України. У четвер, 26 лютого, в 66-й військовий госпіталь, який розташовується в Покровське Донецької області, доставили першу партію вакцин - 7200 доз, повідомляє пресцентр штабу ООС.
Першими вакцинувалися військові медики та бійці окремої санітарної роти. З п'ятниці бригади, що складаються з анестезіолога, терапевта і медсестри почнуть виїжджати безпосередньо в місця дислокації бойових підрозділів.
Начальник госпітального відділення Артур Матвєєв заявив, що військових прищеплюють вакциною AstraZeneca спільного виробництва Британії та Швейцарії. Однак, очевидно, мова йде все таки про індійську вакцину CoviShield, яку виробляють за ліцензією AstraZeneca і яку привіз в Україну міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Інші вакцини офіційно в Україні поки що не поставляються.
З 24 лютого в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу. Першу вакцину отримав лікар-реаніматолог з Черкас.
Дорожня карта вакцинації передбачає п'ять етапів кампанії:
I етап - щеплення отримають медпрацівники і персонал, який надає допомогу ковідним хворим;
II етап - люди з надзвичайно високим ризиком інфікування (соцпрацівники, вікова категорія 80+, інші медичні працівники)
III етап - люди з високим ризиком інфікування та співробітники ДСНС, СБУ, поліції, освітніх установ;
IV етапі - люди у віці від 60 до 64 років, дорослі з супутніми захворюваннями;
V етап - решта українців.
Для того щоб виробився колективний імунітет від коронавірусу, повинні бути вакциновані не менше 60% жителів країни. Про це в ефірі програми "Право на владу" заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. На зауваження ведучої, чому ж тоді лише 159 медиків вдалося імунізувати за два дні вакцинальної кампанії, Степанов відповів, що на сьогодні вакциновано 1179 осіб, вакцинація розгорнута каскадним методом, щоб не було програмних помилок.
Про зрив вакцинації проти COVID-19 і хто в цьому винен, читайте в статті Алли Котляр "Запізнення ціною життя".