В Україні вперше врегулювали публічні консультації окремим законом: що він передбачає

Поділитися
В Україні вперше врегулювали публічні консультації окремим законом: що він передбачає © geralt/pixabay.com
Непроведення консультацій може стати причиною скасування рішення влади

В Україні вперше врегульовано питання публічних консультацій на державному та місцевому рівні окремим законом. Відповідний законопроект прийнято у другому читанні та в цілому депутатами Верховної Ради. За закон проголосувало 282 народні депутати.

“В рамках підготовки законопроекту № 4254 до другого читання… опрацьовано 268 пропозицій та поправок, що надійшли від 26 суб’єктів права законодавчої ініціативи. Прийнятим Законом регламентуються основні засади (стандарти) проведення публічних консультацій під час формування та реалізації державної політики, вирішення питань місцевого значення”, – зазначає Верховна Рада.

Що нового у публічних консультаціях в Україні?

Закон вперше комплексно відповідає на питання, яким чином мають проводитися консультації з громадянами та іншими суб'єктами консультування органи державної влади та місцевого самоврядування.

У новому законі визначаються основні терміни, принципи, форми та строки проведення публічних консультацій в Україні. Також закон визначає наступні особливості проведення таких консультацій:

  • коло суб’єктів проведення публічних консультацій та заінтересованих сторін;
  • врегульовується порядок проведення публічних консультацій, основні етапи їх проведення;
  • передбачаються особливості проведення публічних консультацій народними депутатами України та комітетами Верховної Ради України;
  • передбачається створення онлайн-платформи для публічних консультацій;
  • визначаються наслідки порушення порядку проведення публічних консультацій або їх непроведення.

Верховна Рада

Верховна Рада

Як зазначено у роз'ясненні до тексту закону, в разі з'ясування факту непроведення публічної консультації у випадках, коли такі консультації передбачені, нормативний акт, ухвалений будь-яким органом влади, скасовується. Ухвалення нового рішення з того ж питання можливе лише після проведення відповідних консультацій та з'ясування позиції громадян чи інших зацікавлених сторін.

На початку березня 2024 року народні депутати ухвалили у першому читанні відповідний законопроєкт. Як було передбачено проєктом закону, публічні консультації не передбачені при підготовці документів у частині положень, у яких міститься інформація з обмеженим доступом. Крім того, згідно з документом, консультації не поширюватимуться на правовідносини щодо проведення всеукраїнського та місцевих референдумів, внесення місцевої ініціативи, проведення громадських слухань, загальних зборів громадян.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі