В Україні відзначають День усиновлення

Поділитися
В Україні відзначають День усиновлення © EPA-EFE/SERGEY KOZLOV
Свято відзначають вже 14 років.

В Україні 17 відзначають День усиновлення. Це свято, встановлене на знак пошани прийомним батькам, вихователям дитячих будинків сімейного типу та всіх, хто причетний до всиновлення та захисту прав дитини.

Вперше в Україні свято відзначили 2009 року. Воно припадає на день християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. І якщо з 2009 року свято відзначали 30 вересня, то минулого року президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким переніс День усиновлення на 17 вересня. На цю ж дату тепер припадає і свято Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії у зв’язку з реформою церковного календаря.

Голова правління ГС «Українська мережа за права дитини» Дар‘я Касьянова розповіла, що сьогодні в Україні на одного кандидата в усиновлювачі приходиться близько 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. При цьому 70% – це діти старшого віку.

«Більшість дітей-сиріт зараз влаштовані до сімейних форм виховання – перебувають під опікою, у дитячих будинках сімейного типу (ДБСТ), прийомних сім’ях, тимчасово влаштовані у сім’ї родичів. Але є діти,  евакуйовані у тому числі за кордон, які досі не мають статусу – продовжують бути в інтернатних закладах», – зазначила Касьянова.

Згідно з даними Національної соціальної сервісної служби, зараз в нашій країні усиновити дитину хочуть 1656 людей. При цьому дітей, які є сиротами чи позбавлені батьківського піклування та очікують на усиновлення 15 697. 

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну всиновили 700 дітей. Касьянова пояснила, що в більшості випадків люди хочуть усиновлювати здорових дітей до 5 років. Однак таких дуже мало. Більшість дітей, які очікують на всиновлення, старші 11 років. І майже половина з них мають братів чи сестер, яких не можна роз’єднувати.

«Мало хто наважиться усиновити одразу сімейну групу по 3 чи 10 дітей», – додала Касьянова.

Водночас за її словами, люди побоюються всиновлювати дітей, які мають якісь діагнози та інвалідність. Однак, як додала Касьянова, дві третини малечі у будинках дитини не мають соматичних та неврологічних захворювань. Більшість діагнозів взагалі спірні – немає достатньо підстав для діагнозів чи наявних анатомічних особливостей, характерних для певного віку.

«Третина дітей-сиріт (орієнтовно 4584) перебувають в інтернатах. Існує думка, що в таких закладах лише діти з інвалідністю, але це не так. Торік ми моніторили причини потрапляння дітей у декілька будинків дитини та вивчали діагнози. У більшості не було складних захворювань. А причини соціальні – батьки просто не справлялись з вихованням. Тому так важливо розвивати соціальні послуги в громадах, що допоможуть зберегти родини та зменшити кількість дітей в інтернатних закладах», – зазначила Касьянова.

Раніше віцепрем'єрка Ірина Верещук запропонувала перевести в онлайн-формат теоретичну частину навчання осіб, які виявили бажання усиновити дитину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі