Сьогодні, 7 серпня, стало відомо, що одночасно чотири українські фармацевтичні компанії тестують препарати для лікування коронавірусної хвороби.
Про це повідомляється на відомчому сайті РНБО.
"АТ "Фармак", ПАТ "Науково-виробничий центр" Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод", ТОВ "Біофарма плазма" та Товариство з додатковою відповідальністю "ІНТЕРХІМ" здійснюють клінічні дослідження препаратів для лікування коронавірусної інфекції COVID-19, зокрема симптоматичного", - йдеться у повідомленні.
За інформацією Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я, на сьогодні в Україні зареєстровано чотири клінічні випробування чотирьох лікарських засобів - "Амізон®makc" (виробництва АТ "Фармак", Україна), "Аміксин®ІС" (ТДВ "ІнтерХім", Україна), "Корвітін®" (ПАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", Україна) та "Біовен" (ТОВ "Біофарма плазма", Україна).
Всі зазначені препарати зареєстровані в Україні, отже, допускаються до застосування, і давно відомі, проте в інструкціях до їх застосування не міститься інформації щодо лікування COVID-19, зазначили в РНБО.
"В Україні достатня кількість високопрофесійних фахівців і підприємств фармацевтичної галузі, здатних створити необхідні для лікування COVID-19 ліки і вакцини", - підкреслив секретар РНБО України Олексій Данилов.
В даний час спеціальних ліків від COVID-19 у світі немає, тому проводять симптоматичне лікування. У Всесвітній організації охорони здоров'я відзначали, що ряд лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшення симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що який-небудь препарат дозволяє запобігти цьому захворюванню або лікує його.
В Україні станом на 7 серпня лабораторно підтверджено 78 261 випадок COVID-19, з них за добу – 1 453.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна отримає вакцину в обсягах, необхідних для покриття 20% населення (траншами), за доступною ціною або безкоштовно, що дозволить зменшити навантаження на бюджет для імунізації інших груп високого ризику, заявив головний санлікар Віктор Ляшко.
Раніше ZN.UA писало, що реальною проблемою в сьогоднішньому світовому контртероризмі є так звана "проблема самотнього вовка". Подробиці в матеріалі Олега Покальчука "Суспільство терористичного цирку".