В Україні стартує інфраструктурний етап медреформи: що зміниться для українців

Поділитися
В Україні стартує інфраструктурний етап медреформи: що зміниться для українців © burst/@matthew_henry
Медичні установи поділять на госпітальні кластери.

В Україні починається новий, інфраструктурний етап медреформи. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, які зміни чекатимуть на лікарів і пацієнтів на цьому етапі.

Згідно з новим підходом, мережу закладів охорони здоров’я в області, об’єднану в один госпітальний округ, буде додатково поділено на госпітальні кластери. Під час поділу враховуватимуться:

  • межі адміністративно-територіальних одиниць;
  • географічні особливості регіону та стан автомобільних доріг;
  • поточні й прогнозовані демографічні показники чисельності населення, структури захворюваності та смертності;
  • оптимальні клінічні маршрути пацієнтів задля своєчасного доступу до медичної і реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини;
  • навантаження на медичних працівників і фахівців із реабілітації.

За видами медичної допомоги, яку надають у закладах охорони здоров’я госпітального кластера, мережу установ поділять на надкластерні,  кластерні та загальні лікарні.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко наголосив, що такий підхід дозволяє «остаточно прощатися із «совком»» у підходах до формування мережі лікарень, їх візуальному сприйнятті та матеріально-технічному оснащені.

«Формування мережі лікарень у госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначить, в яких лікарнях яке обладнання і в якій кількості повинно бути. І саме на ці лікарні, і на це обладнання буде сфокусований пріоритет в плані відновлення України. Ми продовжуємо реалізувати наш базовий принцип: лікарні повинні бути однаково комфортні як для пацієнта, так і для медичного працівника», - наголосив він.

Так, найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. 

У складніших випадках пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги. 

«Новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі», - додає міністр.

Як приклад він наводить встановлення дорогого ангіографа: у загальній лікарні його вмикатимуть раз на тиждень чи навіть місяць, тоді як у кластерному закладі це обладнання працюватиме постійно, а отже використовуватиметься ефективніше.

Госпітальне планування дозволить спростити доступ пацієнта до медичних послуг, покращити їхню якість та ефективно використовувати ресурси, підсумував Ляшко.

Нагадаємо, 1 липня народні депутати проголосували за закон №6306 про вдосконалення надання медичної допомоги. Голова профільного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький назвав його продовженням медичної реформи.

Однак не всі статті законопроєкту можна трактувати саме так. Деякі норми закону стали не продовженням, а відкатом медреформи. Пояснюємо, що не так із прийнятим законом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі