Рада підтримала законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги: що в ньому не так

Коментар ZN
Поділитися
Рада підтримала законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги: що в ньому не так © Микита Теліженко
Деякі норми закону стали не продовженням, а відкатом медреформи.

Верховна Рада підтримала законопроект № 6306 про вдосконалення надання медичної допомоги, який голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький назвав продовженням медичної реформи.

За його словами, прийняття законопроєкту передбачає відмову від застарілої «радянської» моделі із поділом на обласні, міські, районні медичні заклади, що передбачає побудову мережі госпітальних округів європейського зразка. За новим підходом заклади поділятимуться на надкластерні, кластерні та загальні.

Медична допомога у простих випадках надаватиметься якомога ближче до місця проживання у загальних лікарнях. У більш складних – в кластерних та надкластерних. Створення госпітальних округів дозволить кожній громаді чітко розуміти роль медичного закладу та його функціоналу у загальній мережі лікарень.

Документ містить ще декілька важливих новацій у медичній галузі:

  •  На законодавчому рівні закріплює порядок встановлення Урядом мінімального рівня оплати праці у державних та комунальних медичних закладах
  •  Дозволяє з 2023 року запустити реімбурсацію медичних виробів
     
  • Надає НСЗУ функцію моніторингу послуг відповідно до умов договору
     
  • Дозволяє Уряду встановлювати відсоток рентабельності на платні послуги, які не підпадають під ПМГ
  • Відповідно до європейської практики об’єднує терміни «вторинна» та «третинна» медична допомога
  • Дозволяє залучати до лікування інтернів та фармацевтів
     
  • Створює реєстр пацієнтів з орфанними захворюваннями.

Коментар ZN.UA

Верховна Рада підтримала законопроект № 6306 про вдосконалення надання медичної допомоги. В повідомленнях представників МОЗ та голови профільного комітету Михайла Радуцького це подається як продовження медичної реформи. Однак не всі статті законопроєкту можна трактувати саме так. Наприклад, встановлення Кабміном мінімального розміру оплати праці медпрацівникам точно є не продовженням, а відкатом медреформи.

Крім того, заклади охорони здоров’я державної та комунальної форм власності можуть надавати послуги з медичного обслуговування, які не покриваються програмою медичних гарантій з медичного обслуговування населення, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України,
за плату від юридичних і фізичних осіб. Плата за такі послуги з медичного обслуговування встановлюється закладами охорони здоров’я самостійно. Однак постанова КМУ №1138 від 1996 року з переліком таких послуг давно потребує внесення змін. І граничний розмір такої плати не встановлюється. Викликають занепокоєння й деякі інші положення закону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі